Spoločnosť Apple nedávno začala predávať kábel Thunderbolt 4 Pro v dĺžke troch metrov prostredníctvom svojho online obchodu Apple Store. Kábel sa dá použiť na pripojenie počítača Mac vybaveného portami Thunderbolt k novému displeju Apple Studio Display a ďalším periférnym zariadeniam.

Ako by ste však mohli čakať, za tento prémiový kus príslušenstva si budeme musieť priplatiť. Cena za trojmetrový kábel sa v Spojených štátoch vyškriabala na 159.00 $. U nás káblu prischla cenovka 179.00 €. Používateľom poskytne viac priestoru na manipuláciu ako 1-metrový kábel Thunderbolt 4 Pro, ktorý Apple dodáva spolu so zariadením Studio Display.

- Reklama -

Kábel je dostupný v čiernom prevedení a podobne ako ostatné prémiové káble, je aj Thunderbolt Pro pokrytý textilnou vrstvou. Kábel podporuje prenos dát cez Thunderbolt 3, Thunderbolt 4 a USB 4 rýchlosťou až 40 Gb/s, prenos dát cez USB 3.1 Gen 2 rýchlosťou až 10 Gb/s. Nechýba ani video výstup DisplayPort (HBR3) a USB-C Power Delivery s výkonom až 100 W.

Zdroj: Apple

Kábel sa dá použiť samozrejme aj s monitorom Pro Display XDR od spoločnosti Apple, dokovacími stanicami USB-C a Thunderbolt, externými úložnými jednotkami a ďalšími zariadeniami. primárne ho však jablková firma ponúka používateľom nového externého monitora Studio Display.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -