Spoločnosť Apple nedávno začala predávať kábel Thunderbolt 4 Pro v dĺžke troch metrov prostredníctvom svojho online obchodu Apple Store. Kábel sa dá použiť na pripojenie počítača Mac vybaveného portami Thunderbolt k novému displeju Apple Studio Display a ďalším periférnym zariadeniam.

Prečítajte si tiež  Apple Studio Display hlási ďalšie problémy. Tentokrát je kameňom úrazu aktualizácia iOS

Ako by ste však mohli čakať, za tento prémiový kus príslušenstva si budeme musieť priplatiť. Cena za trojmetrový kábel sa v Spojených štátoch vyškriabala na 159.00 $. U nás káblu prischla cenovka 179.00 €. Používateľom poskytne viac priestoru na manipuláciu ako 1-metrový kábel Thunderbolt 4 Pro, ktorý Apple dodáva spolu so zariadením Studio Display.

Kábel je dostupný v čiernom prevedení a podobne ako ostatné prémiové káble, je aj Thunderbolt Pro pokrytý textilnou vrstvou. Kábel podporuje prenos dát cez Thunderbolt 3, Thunderbolt 4 a USB 4 rýchlosťou až 40 Gb/s, prenos dát cez USB 3.1 Gen 2 rýchlosťou až 10 Gb/s. Nechýba ani video výstup DisplayPort (HBR3) a USB-C Power Delivery s výkonom až 100 W.

Zdroj: Apple

Kábel sa dá použiť samozrejme aj s monitorom Pro Display XDR od spoločnosti Apple, dokovacími stanicami USB-C a Thunderbolt, externými úložnými jednotkami a ďalšími zariadeniami. primárne ho však jablková firma ponúka používateľom nového externého monitora Studio Display.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -