MacBook Pro je jedným z najdôležitejších počítačov, ktoré má Apple na trhu. Je to počítač s rozumnou cenovkou, výkonom a tiež veľmi dobrým displejom. Každopádne, aktuálna verzia “Retina” je tu už od roku 2011-2012 a tak je čas na to, aby počítač prešiel miernym upgradom. Čo ale takýto upgrade prinesie a kedy sa nového počítača dočkáme? Všetko sa už o pár sekúnd dočítaš v tomto článku!

Zásadné inovácie

V prvom rade by sme začali inováciami, ktoré tento počítač prinesie. Samozrejme, bude omnoho výkonnejší, ale to nepovažujeme až za tak dôležitú inováciu, nakoľko to platí pri každej novej generácii MacBooku. Ako veľmi dôležitú inováciu ale považujeme napríklad OLED pásik na vrchnej časti klávesnice, ktorý bude mať zrejme aj haptickú odozvu a nahradí “F”-kové klávesy. Jeho využitie bude multifunkčné a človek ho bude vedieť použiť na naozaj veľké množstvo účelov. Koniec koncov, mohol by podporovať aj aplikácie tretích strán vďaka čomu by si mal pri každej aplikácii rozšírené možnosti.

- Reklama -

Okrem iného by mohol zobrazovať dôležité informácie a dokonca aj kompletne nahradiť horný panel, ktorý sa zobrazuje na Macu a ukazuje čas, meno prihláseného, dátum a podobne. To ale ani zďaleka nie je všetko, okrem nového OLED pásika sa dočkáme aj väčšieho TrackPadu a tenšieho tela. Vďaka tomu bude mať počítač omnoho lepšie vlastnosti na prenos, na čo sa veľmi tešíme. Už teraz má super rozmery, ak budú ešte lepšie, Apple má u nás vyhraté. Stenčením sa ale počítač bude musieť rozlúčiť s milovaným MagSafe konektorom a nahradia ho štyri USB-C konektory, čo zas taká super správa nie je.

V MacOS Sierra sa dokonca objavili aj prvé zmienky o Touch ID. Podľa dostupných informácií by mohlo byť skryté v tlačítku napájania. Bude to teda ešte bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým. Tlačidlo sa bude vraj nachádzať vedľa OLED prúžku a bude zabezpečovať nakupovanie cez AppStore, prípadne aj odomykanie počítača. Práca sa tak zefektívni a hlavne urýchli. Každý deň niekoľko krát zadávať to isté heslo skrátka môže byť trošíčku otravné.

MacBook - svetapple.sk

Čo sa týka výkonu, tak očakávame najnovšie procesory od spoločnosti Intel. Ich bližšiu špecifikáciu však zatiaľ nepoznáme a tak si netrúfneme tipnúť, čo novinka prinesie. Čo však vieme skoro naisto je zastúpenie v grafických kartách. Tu prevezme miesto rada Polaris od spoločnosti AMD. Znamená to, že by sme na MacBooku mohli konečne rozbehať v ako takej kvalite už aj nejaké poriadne hry, všetko je to ale samozrejme o cene a o konfigurácií. Na výber budeme mať okrem rôznych výkonnostných verzií, prípadne možnosti úložiska aj z farby.

Podľa informácií bude k dispozícií zlatá, strieborná a šedá, no my predpokladáme, že Apple prinesie aj ružovo zlatú, ktorú nájdeme aj na menšom MacBooku 12″ s Retina displejom. Koniec koncov, práve ten bude vzorom pre väčší a možno aj drahší MacBook Pro. Čo sa týka predstavenia a dostupnosti, tak o tom presnú informáciu zatiaľ nemáme, no minimálne predpokladáme, že to bude niekedy koncom roka. Odhadovené mesiace sú október a november, no pokojne sa môže stať, že ho Apple predstaví aj v septembri na Keynote s novými iPhonmi a Apple Watch. Nebolo by to žiadne veľké prekvapenie, na tie sme si v Apple už dávno zvykli.

MacBook - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.