Hoci medzi spoločnosťami Apple a Samsung panuje prirodzená rivalita, v skutočnosti na pozadí títo dvaja giganti spolupracujú. Apple je na jednej strane gigantický zákazník, ktorý sa neodmieta a Samsung má obrovské výrobné kapacity, v rámci ktorých je schopný vyprodukovať obrovské množstvo OLED displejov v požadovanom množstve a kvalite pre počítače MacBook Pro 14″ a 16″ budúcej generácie. Píše o tom Macrumors.

Táto formujúca sa spolupráca znamená pre Apple zásadný posun od súčasných technológií mini-LED a LCD, ktoré firma využíva v počítačoch MacBook Pro a MacBook Air, a otvára cestu do budúcnosti, v ktorej sa budeme spoliehať najmä na technológiu OLED. Skúsenosti s ňou môžete mať napríklad z vášho iPhonu, alebo inteligentných hodiniek Apple Watch.

Ako informuje kórejský portál The Elec, juhokórejský gigant už pripravuje výrobnú linku ôsmej generácie OLED panelov, ktorá bude určená výlučne pre spoločnosť Apple. Tento krok podčiarkuje dlhodobú stratégiu spoločnosti Apple postupne prejsť na OLED panely, pričom sa očakáva, že v počítačoch Mac ich uvidíme niekedy v roku 2027.

Hoci sa to dnes môže zdať ako vzdialená budúcnosť, stavba výrobnej linky a práce na displejoch trvajú nejaký čas. Je preto logické, že táto technológia sa do počítačov dostane až neskôr, aj keby sa Apple a Samsung ponáhľali.

Čo ponúka OLED displej? 

Technológia OLED je známa svojím vynikajúcim jasom, lepším kontrastným pomerom, väčšou presnosťou farieb a nižšou spotrebou energie v porovnaní s tradičnými LCD displejmi.

Výhodou OLED panelov je okrem toho ich tenkosť a ľahkosť, čo je v súlade s dizajnovou filozofiou spoločnosti Apple, ktorá sa snaží o dosiahnutie čo najväčšej elegancie a tiež presnosti.

Keďže OLED displeje sú už základom všetkých modelov iPhonov a hodiniek Apple Watch okrem iPhonu SE, ich rozšírenie do radu MacBookov predstavuje prirodzený pokrok v snahe spoločnosti Apple o technologickú dokonalosť a spokojnosť používateľov. Ešte tento rok by sme ich mali vidieť aj v nových iPadoch Pro. Ich premiéra môže byť už za mesiac.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Mac mini môže ako prvý dostať čip M2. Pravdepodobný je aj príchod verzie M2 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -