Technologický gigant príjemne prekvapil. Počas včerajšieho večera zverejnil pozvánku na nadchádzajúci Apple Event. Ten sa bude konať 10. novembra 2020. Predstavia sa nové počítače Mac s procesorom Apple Sillicon a ďalšie produkty. Čerstvý únik odhaľuje konkrétne informácie.

Ktoré Macy prídu 10. novembra?

O najnovší únik sa postaral leaker L0vetodream (presnosť 88,5%). Prostredníctvom svojho Twitter účtu naznačil, ktoré počítače Mac budú predstavené 10. novembra 2020 o 19:00 hodine nášho času.

Leaker očakáva dve nové zariadenia s ARM procesorom Apple Sillicon. Okrem vysokého výkonu a väčšieho počtu jadier zabezpečí aj mimoriadnu energetickú úspornosť. Pri vybraných modeloch sa bavíme o výdrži 14-16 hodín na jedno nabitie. To je fantastická hodnota.

Aby sme boli konkrétni, jedná sa o MacBook Air 13″ a MacBook Pro 13″. Oba počítače patria medzi veľmi obľúbené a nová platforma im môže pomôcť v popularite. Nechajme sa prekvapiť.

So všetkými tvrdeniami súhlasí aj analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 77,5%). Už od začiatku roka tvrdí, že Apple príde s vlastným ARM procesorom niekedy v októbri alebo novembri 2020. Nasadenie začne v MacBookoch a postupne sa dostane aj do ďalších počítačov.

V rámci eventu sa zrejme dočkáme aj nového MacBooku Pro 16″. Naposledy bol predstavený 12 mesiacov dozadu a tak si zaslúži tradičný medigeneračný upgrade. V tejto chvíli žiaľ nedokážeme povedať, či počítať s čipom Apple Sillicon alebo tradičným Intel procesorom. To nám ozrejmí až konferencia.

Do komentára napíšte, na ktorý z vyššie vymenovaných počítačov sa najviac tešíte vy? Mac je čoraz populárnejší a zákazníci si k nemu hľadajú cestu aj na Slovensku. Nová platforma by mohla pomôcť ešte zásadnejšie rozšíriť jeho pôsobenie.

zdroj

Prečítajte si tiež  Spomíname na iPhone 5C: Zaujímavý "dostupný" model, ktorý nikdy nebol úspešný. Dôvod je jednoduchý
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.