Technologický gigant príjemne prekvapil. Počas včerajšieho večera zverejnil pozvánku na nadchádzajúci Apple Event. Ten sa bude konať 10. novembra 2020. Predstavia sa nové počítače Mac s procesorom Apple Sillicon a ďalšie produkty. Čerstvý únik odhaľuje konkrétne informácie.

Ktoré Macy prídu 10. novembra?

O najnovší únik sa postaral leaker L0vetodream (presnosť 88,5%). Prostredníctvom svojho Twitter účtu naznačil, ktoré počítače Mac budú predstavené 10. novembra 2020 o 19:00 hodine nášho času.

- Reklama -

Leaker očakáva dve nové zariadenia s ARM procesorom Apple Sillicon. Okrem vysokého výkonu a väčšieho počtu jadier zabezpečí aj mimoriadnu energetickú úspornosť. Pri vybraných modeloch sa bavíme o výdrži 14-16 hodín na jedno nabitie. To je fantastická hodnota.

Aby sme boli konkrétni, jedná sa o MacBook Air 13″ a MacBook Pro 13″. Oba počítače patria medzi veľmi obľúbené a nová platforma im môže pomôcť v popularite. Nechajme sa prekvapiť.

So všetkými tvrdeniami súhlasí aj analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 77,5%). Už od začiatku roka tvrdí, že Apple príde s vlastným ARM procesorom niekedy v októbri alebo novembri 2020. Nasadenie začne v MacBookoch a postupne sa dostane aj do ďalších počítačov.

V rámci eventu sa zrejme dočkáme aj nového MacBooku Pro 16″. Naposledy bol predstavený 12 mesiacov dozadu a tak si zaslúži tradičný medigeneračný upgrade. V tejto chvíli žiaľ nedokážeme povedať, či počítať s čipom Apple Sillicon alebo tradičným Intel procesorom. To nám ozrejmí až konferencia.

Do komentára napíšte, na ktorý z vyššie vymenovaných počítačov sa najviac tešíte vy? Mac je čoraz populárnejší a zákazníci si k nemu hľadajú cestu aj na Slovensku. Nová platforma by mohla pomôcť ešte zásadnejšie rozšíriť jeho pôsobenie.

zdroj

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

    • Ahoj, keďže ešte neboli predstavené čipy Apple Sillicon, tak ti to pochopiteľne povedať neviem. Na druhej strane si myslím, že ak počkáš do dňa konania konferencie, nič tým nestratíš. Stále nájdeš na trhu aj MacBook Air s intelom a ak to bude pre teba lepšia možnosť, možno ušetríš. 🙂

  1. Toto je môj pohľad na novo pripravované 13” macbooky:
    MacBook Pro 13” mali “pochovať” spolu s Pro 15”. Už dávno mal byť macbook Pro bez veľkých okrajov a tak mal vzniknúť pri rovnakých vonkajších rozmeroch macbook 14”. A toto dnes nezachráni ani Apple Sillicon procesor, navyše bez dostatočnej podpory aplikácií…

    • Ahoj, v článku som to nespomenul (nechcem predbiehať) ale očakávam, že 13″ môže byť pokojne 14″tkou… Skôr to ale odhadujem na rok 2021. Nechajme sa prekvpaiť 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here