To, že spoločnosť Apple nepredáva najlacnejšie produkty na trhu je úplne bežné a už sme si na to zvykli. Tak isto sme si zvykli aj na občasné zvyšovanie alebo znižovanie cien pri komponentoch pre MacBook Pro. Tentokrát to však kompetentní trochu „prestrelili“. Cena za 16GB RAM (v prípade, že máte 8GB RAM verziu) sa zvýšila dvojnásobne a nie je to malá položka.

Apple extrémne zvýšilo cenu za RAM pri novom MacBooku Pro 13″!

Cupertinský gigant uviedol na trh nový model iba minulý mesiac. Popravde sme z neho mali veľkú radosť, pretože sa jeho cena nezmenila, no základné úložisko narástlo z 128GB SSD na 256GB SSD. Napriek tomu, že to vyzeralo celkom dobre, približne po 4 týždňoch prišla studená sprcha. Pokiaľ vám stačí základný model s 8GB RAM, tak vás nič trápiť nebude. Tejto verzie sa zvyšovanie cien netýka.

Ak už ale chcete robiť trochu náročnejšiu prácu, určite by ste mali siahnuť po verzí so 16GB RAM. Doteraz by ste za ňu zaplatili (v Európe) o 125€ viac (v USA o 100$ viac). To sa ale od dnešného dňa žiaľ všetko mení a používateľ si musí priplatiť dvojnásobnú sumu.

16GB RAM stojí v MacBooku Pro 13″ teraz až 250€, čo určite nie je malý príplatok (za navýšenie o 8GB RAM). Celé je to trochu zvláštne z pohľadu, že Apple upravuje túto cenovku po ani nie mesiaci od stanovenia tej pôvodnej.

Apple extrémne zvýšilo cenu za RAM pri novom MacBooku Pro 13"!
Pôvodná cena za 16GB RAM – svetapple.sk

Môžeme iba predpokladať, čo sa asi stalo. S najväčšou pravdepodobnosťou môže ale za tento jav zvyšovanie cien zo strany dodávateľských reťazcov v dôsledku globálnej pandémie, ktorá ich silno zasiahla. Zdražela pri tom len 16GB verzia, čím chce asi Apple vykompenzovať cenu ostatných variantov tak, aby to bolo „fér“. Pokiaľ budete chcieť „naloženú“ mašinu s 32GB RAM, zaplatíte 500€ tak ako predtým…

Apple extrémne zvýšilo cenu za RAM pri novom MacBooku Pro 13"!
Apple extrémne zvýšilo cenu za RAM pri novom MacBooku Pro 13″!
Prečítajte si tiež  Kúp si "iPhone 8" už dnes!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.