Včera, 24.2.2015 sme všetci veľmi pozorne sledovali Apple Online Store s tým, že skôr či neskôr nabehnú nové MacBooky s novými procesormi od Intelu s architektúrou Broadwell. Žiaľ nestalo sa tak a mnohé média, podobne ako aj my, zostali prekvapené, prečo Apple nepredstavilo vylepšené počítače. 

Asi až na Keynote!

Mnoho zahraničných webov zostalo mierne zaskočených keď zistilo, že Apple na šesťdesiatiny Steva Jobsa nepredstavil vylepšené MacBooky s novými procesormi od Intelu. Najpravdepodobnejší scenár je taký, že pri výrobe alebo dodávkach nastali nejaké problémy a Apple to jednoducho nestihlo a tak sa v spoločnosti rozhodli, že s počítačmi ešte počkajú. Nastáva však otázka, kedy budú nakoniec počítače predstavené, keď sa tak nestalo včera.

- Reklama -
MacBook Pro s retina displejom - svetapple.sk
MacBook Pro s retina displejom – svetapple.sk

Počas Keynote

Už dlhodobo sa šepká o tom, že Apple predstaví úplne nový model MacBooku Air, ktorý má mať 12″ Retina displej a ohromný výkon. Navyše má byť poháňaný výkonnými procesormi od Intelu s architektúrou Broadwell. Dávalo by teda logiku, že by počas predstavovania Apple ukázalo aj ostatné počítače s týmito procesormi. Najviac diskutované sú asi MacBooky Pro s 13″ a 15″ s Retina displejom, ktoré by mohli natrvalo nahradiť klasický model bez Retina displeja.

Dávalo by to logiku a Apple by sa tým mohlo posunúť vpred. Navyše by cena za počítač mohla mierne poklesnúť a tým potešiť fanúšikov spoločnosti. Každopádne, všetko sú to len špekulácie a radšej sa nechajme prekvapiť skutočne tým, čo pre nás chystá samotné Apple!

MacBook Air 12" - svetapple.ski
MacBook Air 12″ – svetapple.ski

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.