Aj keď sme dnes zvyknutí na to, že operačné systémy od spoločnosti Apple dostávajú pravidelné medziročné veľké aktualizácie, ktoré sú úplne zadarmo, v minulosti to fungovalo trochu ináč. Za inštalačné disky sa normálne platilo a ak si myslíte, že možnosť ich nákupu už dávno skončila, tak ste na veľkom omyle. Stalo sa to až teraz.

Ako informuje portál Macrumors, technologický gigant z Cupertina len pred pár dňami oficiálne prestal predávať svoje posledné inštalačné disky, ktoré niesli operačné systémy OS X Lion 10.7 (z roku 2011) a OS X Mountain Lion 10.8 (z roku 2012). V internetovom obchode Apple Online Store ich bolo možné zakúpiť za cenu cca 19,99 $. Slúžili predovšetkým používateľom, ktorí ešte stále vlastnili staršie počítače.

Pre tých čo nevedia, operačný systém OS X Lion predstavil niekoľko dôležitých funkcií, ktoré používame dodnes.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Jednou z nich je napríklad Launchpad alebo možnosť zobrazenia aplikácií na celej obrazovke. Taktiež sa systém dočkal významných vylepšení aplikácie Mail a niektorých ďalších základných apiek.

A aj keď Apple v minulosti tieto systémy sprístupnil na svojich stránkach úplne zadarmo, inštalačné disky slúžili používateľom, ktorí mali so svojimi počítačmi problémy týkajúce sa zhoršeného prístupu ku internetu, prípadne už nemali možnosť prístupu do aplikácie Mac App Store.

Modernejší operačný systém OS X Mountain Lion v roku 2012 prišiel s funkciami ako Oznamovacie centrum, AirPlay a tiež ste si tu mohli vyskúšať aplikáciu správy.

Nasledoval operačný systém OS X Mavericks 10.9 z roku 2013, ktorý sa ako vôbec prvý nedal nainštalovať cez disk, ale len prostredníctvom bezplatného súboru, ktorý si používateľ stiahol z internetu.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Event “California Streaming” sa práve začal!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -