Spoločnosť Apple dnes prekvapila celý svet. Len pred malou chvíľou vydala pozvánku na jesennú udalosť, ktorá sa bude konať už 30. októbra o 01:00 hodine ráno nášho času. Aj keď sme očakávali vydanie operačných systémov iOS 17.1 a watchOS 10.1 (ku ktorým zatiaľ nedošlo), technologický gigant napokon oznámil niečo celkom iné.

Samotná udalosť je síce tajomná no nie je ťažké domyslieť si, čo nám na nej gigant ukáže. Na webovej stránke Apple Events sa nachádza logo spoločnosti Apple na čiernom pozadí, ktoré sa mení na ikonu Mac Finder. Na základe toho je asi jasné, že technologický gigant z Cupertina sa na tejto udalosti bude zaoberať predovšetkým svojimi počítačmi a platforme Apple Sillicon.

Apple scary fast
Zdroj: Apple

Samotné podujatie sa bude konať online a my ho budeme môcť sledovať vo forme video-prezentácie z pohodlia našich domov. Technologický gigant z Cupertina má mať v týchto chvíľach hotové video a už sa iba pripravuje na to, kedy nám ho všetkým prehrá.

Aké počítače Mac na evente uvidíme? 

Ak vás teraz zaujíma, ktorým počítačom Mac sa spoločnosť Apple bude na udalosti Scary Fast venovať, odpovedí je hneď niekoľko. Azda najviac by sme to očakávali pri 24″ iMacu, keďže tento počítač funguje stále na čipe M1 a na aktualizáciu čaká viac, ako dva roky.

Rovnako tak by sa však upgradu procesora mohol dočkať aj MacBook Air, 13″ MacBook Pro, 14″ MacBook Pro a tiež 16″ MacBook Pro.

Nový procesor M3 by mal mať hlavnú výhodu vo svojom 3 nm výrobnom procese, o ktorý sa postará spoločnosť TSMC. Zákazníci získajú rýchlejšie zariadenia, ktoré budú energeticky úspornejšie. Výdrž batérie tak môže dosahovať nové rekordy.

Článok aktualizujeme…

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Samsung dokončil testovanie čipu pre iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -