Aj keď to vieme už skoro mesiac, predsalen sme si povedali, že je na mieste venovať svietiacemu Apple logu pozornosť. Spoločnosť sa rozhodla, že kvôli ultratenkému telu urobí hneď niekoľko kompromisov a tak sme mali možnosť vidieť jediný konektor USB-C či mobilný procesor. Mnohí možno ani nevedia, no kvôli snahe o čo najnižšiu hrúbku sme prišli aj o svietiace logo!

Hliníkové logo

Spoločnosť Apple predstavila svoj prvý iPhone ešte v roku 2007. V tej dobe bolo svietiace logo v podstate súčasť každého počítača Mac a používatelia tajne dúfali, že sa stane súčasťou aj iného zariadenia. Práve iPhone bol vhodný adept. Žiaľ, nestalo sa tak a nasledoval ho iPad či iPod Touch. Apple nezaradilo svietiace logo do žiadneho ďalšieho produktu a držalo si ho predovšetkým v produktovej línii MacBook.

Tu si svoje miesto držalo veľmi dlhú dobu až do tohto roka, kedy spoločnosť sídliaca v Cupertine nepoužila tento prvok pri najnovšom modeli. Namiesto toho zvolila jednoduchšiu cestu a do svojho MacBooku vložila hliníkové logo, ktoré je v podstate také isté ako v iPhone či iPode, no líši sa veľkosťou. Apple teda spravilo presne to, čo sme nechceli. Milióny používateľov totiž tajne dúfali, že svietiace logo sa raz stane súčasťou iOS zariadení, no tým, že ho  Apple odstránilo z MacBooku sklamalo množstvo ľudí. Samozrejme hliníkové logo taktiež nie je zlé a vyzerá skvele.

Svietiace logo však bolo niečim výnimočné. Bolo to skrátka niečo, čo vás odlišovalo od ostatných používateľov konvenčných počítačov. Je to vlastne rovnaké, ako keby začal Elon Musk vyrábať Tesly so spaľovacím motorom. Taktiež to budú úžasné stroje, no práve elektrika, ktorá ich tak odlišovala od bežných automobilov zmizne. Uvidíme teda, ako sa bude tento trend vyvíjať ďalej, no dúfame, že spoločnosť nebude pokračovať v týchto krokoch. Ten milimeter navyše, ktorý, pri svietiacom logu vznikne určite znesieme!

Prečítajte si tiež  MacBook Air M2 je teraz v zľave za rekordne nízku cenu. Toto je ponuka, ktorá sa nedomieta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.