Apple práve predstavilo úplne nový iMac, ktorý je dostupný v siedmych pestrých farbách. Zariadenie má k dispozícii ARM procesor M1 a tiež 24″ TrueTone displej. Vo vnútri šasi sa ukrývajú 2 malé ventilátory, ktoré spolu produkujú iba 10 decibelov v rámci bežnej prevádzky.

Kamera v novom 24″ iMacu ponúka rozlíšenie 1080p a väčší senzor s lepšími schopnosťami počas zhoršených svetelných podmienok. V rámci komunikácie potešia aj 3 mikrofóny, ktoré redukujú okolité zvuky v reálnom čase. Ak si budete prehrávať hudbu, k dispozícii je až 6 kvalitných reproduktorov podporujúcich Spatial Audio.

Vďaka procesoru M1 sa zariadenie zobudí prakticky okamžite rovnako, ako keď na svojom telefóne otvárate aplikácie. Jeho výkon je v porovnaní s predošlým 21,5″ modelom vyšší až o 85% a grafický výkon o 50%.

Používateľ bude môcť využiť niekoľko USB-C a Thunderbold 3 portov, vrátane špeciálneho magnetického nabíjacieho kábla. Aby toho nebolo málo, Magic Keyboard bude dostupná taktiež v siedmych farbách (platí aj pre Magic Mouse) a ponúkne podporu Touch ID.

Základná verzia nového iMacu vás bude stáť 1299$ (k dispozícii v štyroch farbách), zatiaľ čo drahšie prevedenie 1499$ (k dispozícii v siedmych farbách). Predobjednávky začnú 30. apríla a predaj v polovici mája.

Pripravujeme samostatný článok…

Prečítajte si tiež  Apple sa pravidlám EÚ nevyhne: Stále predáva produkty bez USB-C konektora
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.