Apple práve predstavilo úplne nový iMac, ktorý je dostupný v siedmych pestrých farbách. Zariadenie má k dispozícii ARM procesor M1 a tiež 24″ TrueTone displej. Vo vnútri šasi sa ukrývajú 2 malé ventilátory, ktoré spolu produkujú iba 10 decibelov v rámci bežnej prevádzky.

Kamera v novom 24″ iMacu ponúka rozlíšenie 1080p a väčší senzor s lepšími schopnosťami počas zhoršených svetelných podmienok. V rámci komunikácie potešia aj 3 mikrofóny, ktoré redukujú okolité zvuky v reálnom čase. Ak si budete prehrávať hudbu, k dispozícii je až 6 kvalitných reproduktorov podporujúcich Spatial Audio.

Vďaka procesoru M1 sa zariadenie zobudí prakticky okamžite rovnako, ako keď na svojom telefóne otvárate aplikácie. Jeho výkon je v porovnaní s predošlým 21,5″ modelom vyšší až o 85% a grafický výkon o 50%.

Používateľ bude môcť využiť niekoľko USB-C a Thunderbold 3 portov, vrátane špeciálneho magnetického nabíjacieho kábla. Aby toho nebolo málo, Magic Keyboard bude dostupná taktiež v siedmych farbách (platí aj pre Magic Mouse) a ponúkne podporu Touch ID.

Základná verzia nového iMacu vás bude stáť 1299$ (k dispozícii v štyroch farbách), zatiaľ čo drahšie prevedenie 1499$ (k dispozícii v siedmych farbách). Predobjednávky začnú 30. apríla a predaj v polovici mája.

Pripravujeme samostatný článok…

Prečítajte si tiež  iPhone 16 nemusí byť hit ale prepadák. Uznávaný analytik vyjadril svoje obavy. Pomôcť nemá ani AI
Môže ťa zaujímať
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.