MacBook Pro 13″ a jeho chybný displej

Spoločnosť Apple urobila pri vývoji poslednej generácie MacBooku Pro 13″ chybu, ktorá ju stála nemalé problémy so zákazníkmi. Flex kábel displeja bol príliš krátky, čo spôsobovalo rýchle opotrebovanie opakovaným otváraním a zatváraním.

Výsledkom bolo nerovnomerné a chybné podsvietenie v spodnej časti zobrazovacej jednotky, prejavujúce sa na počítačoch vyrobených od októbra 2016 do februára 2018. Ako môžete vidieť na záberoch v galérii, nejedná sa o nič príjemné.

Tento nedostatok bol rýchlo vyriešený, pričom sa flex kábel upravil už v neskorších modeloch vyrobených v roku 2018. Apple to ale urobilo potichu, aby v máji 2019 mohlo spustiť rozsiahly výmenný program. Pokiaľ vlastníte počítač po záruke a trpíte týmto problémom, technologický gigant vám všetko bezplatne vymení.

Na začiatku bolo stanovené, že firma bude akceptovať chybu iba v prípade, že s ňou zákazník príde maximálne 4 roky po vyrobení počítača.

Táto lehota však uplynula a firma program predĺžila na 5 rokov od výroby počítača, prípadne na 3 roky od začiatku platnosti výmenného programu.

Pokiaľ sa aj u vás prejavilo chybné podsvietenie, odporúčame vám kontaktovať autorizovaný servis, kde vám už prezradia ďalší postup. My sami sme túto výmenu absolvovali a prebehla absolútne bez problémov. Môžeme len odporučiť.

Prečítajte si tiež  iPhone 8 s Bluetooth 5?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -