Pamätáte si na rok 2012? Presne vtedy spoločnosť Apple poprvýkrát predstavila MacBook Pro 15″ s presláveným Retina displejom, ktorý dnes považujeme za štandard. Možno sa aj medzi vami nájde niekto, kto tento model stále používa. Zlou správou je, že ho Apple prestane od 30. júna 2020 oficiálne podporovať. Netreba sa tomu ale čudovať. Od uvedenia na trh ubehla už slušná doba…

Apple prestane už 30. júna podporovať pôvodný MacBook Pro 15″ s retina displejom.

Nie je vôbec zvláštne, pokiaľ používate MacBook, ktorý má viac ako 5 rokov… Tieto zariadenia sú jednoducho trvácne a spracované tak kvalitne, že vydržia mimoriadne dlho. Ostatne, vypovedá o tom aj cena za používané kusy, ktorá neklesá takým rýchlym tempom, ako v prípade konkurencie. Apple v roku 2012 začalo predávať 15″ palcový MacBook Pro s legendárnym Retina displejom a novým dizajnom.

Tento počítač používajú niektorí ľudia ešte aj dnes a ak zatiaľ nemenili batériu alebo iné poškodené komponenty, teraz je na to najvyšší čas. Cupertinský gigant končí s podporou zariadenia už 30. júna 2020, takže sa vám originálne diely budú v blízkej budúcnosti hľadať len veľmi ťažko. Počítač je podľe Apple zastaralý a nespôsobilý do servisu.

reklama

Tu by sme radi podotkli, že stále existujú aj náhradné diely od výrobcov tretích strán, takže sa nemusíte ničoho obávať. Navyše ak máte 8-ročný počítač, pravdepodobne nechcete míňať šialené peniaze v autorizovaných servisoch.

Apple prestane už 30. júna podporovať pôvodný MacBook Pro 15" s retina displejom.
MacBook Pro 15″ (slashgear)

Radi by sme touto cestou pripomenuli, že MacBook Pro 15″ s Retina displejom nebol pokrokový len vďaka neuveriteľne čistému a presnému obrazu s vysokým rozlíšením, ale aj vďaka nádhernému dizajnu.

Ako prvý poskytol veľmi štíhle telo bez Ethernet portu a optickej jednotky pre CD/DVD. Pár mesiacov na to sa ním inšpiroval aj menší „braček“, MacBook Pro 13″. Za nás ide o ten najlepší počítač v pomere „cena-výkon-kvalita“, ktorý spoločnosť Apple donedávna predávala. Dnes by sme zaň označili nový MacBook Air.

Apple prestane už 30. júna podporovať pôvodný MacBook Pro 15" s retina displejom.
Apple prestane už 30. júna podporovať pôvodný MacBook Pro 15″ s retina displejom.
Prečítajte si tiež  Apple v roku 2021 predstaví MacBooky, s úplne novým dizajnom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -