Jeden z najznámejších českých technologických youtuberov sa pozrel na aktuálny problém, o ktorý sa postaral MacBook Pro 13″ 2020. Spoločnosť Apple predstavila počítač, ktorý má naoko veľmi nízky výkon a mnohým ľuďom nedáva za tie peniaze zmysel. Je ale naozaj až taký zlý?

Petr Mára komentuje nový MacBook Pro 13″

Netvrdíme, že sa musíte pri výbere počítača riadiť následujúcim videom. Na druhej strane si ale myslíme, že to Petr Mára celkom dobre zhrnul a zhodnotil. Ak chcete MacBook, v prvom rade si musíte úplne presne určiť, na čo ho budete používať. Ceny týchto počítačov sú síce neporovnateľne vyššie ako zariadenia s podobným hardvérom a operačným systémom Windows, na druhej strane ale máte k dispozícii úžasný macOS a ekosystém spoločnosti Apple.

Pre nás v redakcii dáva práve MacBook Pro 13″ najväčší význam pre stredne náročného používateľa. Väčšina ľudí, ktorí vlastnia počítač od Apple v skutočnosti nepotrebujú žiaden extra výkon. Na vytváranie prezentácii, sledovanie videa a možno občasnej úpravy fotky alebo videa vám postačí aj MacBook Air. Ak ste už ale trochu náročnejší a myslíte si, že váš počítač dostáva zabrať o niečo viac, k dispozícii je tu práve MacBook Pro 13″. Už základný model je celkom schopný a pomáha mu aj aktívne chladenie, ktoré Air nemá.

Ako sme už spomínali, všetci v redakcii sme dlhodobými fanúšikmi MacBooku Air 13″ (niektoré majú aj 5 rokov) a iba základné 128GB SSD úložisko. Napriek tomu sme s nimi nemali nikdy problém a plynulo na nich dokážeme pracovať vo viacerých náročných aplikáciach súčasne. Apple nie je lacné a ak chcete naozaj namakaný MacBook, budete musieť zaplatiť ďaleko viac ako 1500€. Otázka je teda taká, či ho naozaj potrebujete. Na to si už musíte odpovedať sami…

Prečítajte si tiež  iOS 15: Aplikácia Ovládač (Siri Remote) dostala konečne nové funkcie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.