Apple pripravuje 15″ MacBook Air

Podľa poslednej správy agentúry Bloobmerg, o ktorú sa postaral jeden z najpresnejších leakerov súčasnosti – Mark Gurman (presnosť 89,1%), chystá spoločnosť Apple väčšiu verziu MacBooku Air s 15-palcovou uhlopriečkou.

Technologický gigant si vraj uvedomil, že bežní používatelia môžu mať záujem o väčší displej pri zachovaní kompaktných rozmerov. Bavíme sa ale až o ďalej generácii, na ktorú si počkáme ešte niekoľko dlhých mesiacov či dokonca rokov.

- Reklama -

S rovnakou myšlienkou sa inžinieri a dizajnéri pohrávali aj v minulosti, avšak úspešného výsledku sme sa napokon nikdy nedočkali. Tenučký počítač mal vždy najviac 13,3-palca a dávnejšie bol v ponuke aj v menšom, 11,6-palcovom prevedení (2010-2016).

V súčasnosti sa hovorí najmä o novej generácii MacBooku Pro 14″ a MacBooku Pro 16″, ktoré by mali byť predstavené neskôr v tomto roku. Postavené budú samozrejme na platforme Apple Sillicon a fanúšikovia sa môžu tešiť na úplne nový dizajn.

Prepracovaný MacBook Air sa podľa viacerých zdrojov (Mark Gurman, Ming-Chi Kuo, DigiTimes) chystá až na rok 2022 a ani tu nie je isté, či sa hneď dočkáme 15-palcovej verzie.

Čo však vieme je to, že dizajn bude tenší a pravdepodobne sa vrátia konektory ako MagSafe, HDMI či SD slot. Apple bude chcieť eliminovať všetky časti tela, ktorú sú „nadbytočné“ a tým zredukovať celkové rozmery. MacBook Air sa môže vo finále výrazne líšiť od MacBooku Pro.

Napíšte nám do komentára, či si myslíte že by predstavenie 15″ MacBooku Air vôbec dávalo zmysel, alebo by takýto počítač len konkuroval svojmu drahšiemu Pro prevedeniu. Tešíme sa na všetky vaše názory!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.