Už sme ti písali aj o tom, že Apple tak trochu zabudlo na fakt, že okrem mobilných zariadení, na ktoré sa evidentne počas posledných rokov priamo zameriaval predáva aj nejaké tie počítače. O to viac asi zabudol, že má v ponuke Mac Pro, čo by mal byť ten najšpičkovejší stroj, no v skutočnosti je to zastaralá mašina, ktorá je len predražená, pretože nikoho nenapadlo za posledné 4 roky aspoň trochu aktualizovať. To do roka príde a príde tiež aktualizácia iMacu. Ešte skôr!

Tento rok nový iMac

Súčasný iMac je veľmi obľúbený a môže za to napríklad aj fakt, že Apple dlhodobo ignorovalo aktualizáciu počítača Mac Pro. Profesionálni používatelia boli tak “žiaľ” nútení použiť inú alternatívu bez toho, aby opustili Apple a touto alternatívou boli práve iMacy. Ľuďom sa to skrátka oplatilo o čosi viac. Tak či onak, aj tento rok to budú už dva roky od doby, kedy Apple prinieslo aktualizáciu svojich stolných počítačov. Nie je to až tak dlhá doba ako pri Macu Pro, to ani náhodou, avšak stále to nie je ani málo, pretože v počítačovom priemysle treba byť vždy popredu a po roku až dvoch sú zariadenia mierne zastaralé.

- Reklama -

Apple si to ale veľmi dobre uvedomuje a dnes najvyšší predstavitelia prezradili aj to, že sa máme počas tohto roka dočkať aj celkom nových počítačov iMac, ktoré by mali priniesť hlavne nový hardvér presne tak, ako sme predpokladali. Ich dizajn by mohol, ale tiež predsalen prejsť aspoň minimálnou zmenou, veď pochádza ešte z roku 2012. Na tom ale samozrejme aj tak nikto až tak prísne netrvá, pretože vyzerá stále špičkovo a luxusne.

Samozrejmosťou je potom ponuka kvalitných monitorov a tiež príslušenstva. Otázne je, čo presne ale počítače prinesú. Nedočkali sme sa totižto žiadnych konkrétnych informácií o týchto zariadeniach. Vieme ale to, že budú nádherné a vieme tiež to, že ich ľudia budú naďalej kupovať vo veľkom. Dnes je to už v podstate taký ikonický počítač 21. storočia, pretože bol v minulosti ponúkaný vo veľmi podobnom dizajne, ako dnes. Tak či onak, jeho popularitu bude musieť Apple udržať aj naďalej. Sme teda zvedaví, ako sis  tým poradí.

iMac - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here