Nový MacBook Air s čipom M2, ktorý bol predstavený na WWDC 2022, si už môžete predobjednať v e-shopoch alebo u autorizovaných predajcov spoločnosti Apple. Zariadenie, ktoré prešlo výraznou modernizáciou, prináša azda najväčšiu zmenu MacBooku Air od roku 2010. Okrem toho, že má displej s výrezom na prednú kameru, sa v jeho útrobách nachádza aj extrémne výkonný procesor z platformy Apple Sillicon, označený ako „M2“. V porovnaní s predchodcom (M1) ponúka približne 20 % nárast výkonu.

Zariadenie síce na Slovensku (a ani nikde inde vo svete) ešte nie je k dispozícii, no ak si ho predobjednáte, doraziť by vám mohlo v priebehu 15. júla. Všetko samozrejme záleží aj od toho, aký budete rýchli. Pokiaľ bude mať Apple na začiatku predaja nedostatok kusov, uprednostňovať môže predobjednávky, ktoré prišli ako prvé.

Novinka má o niečo väčší, až 13,6″ Retina displej s vysokým rozlíšením a takisto podporu pre MagSafe nabíjanie. Tá sa z MacBooku Air vytratila v predchádzajúcej generácii, no keďže sa používateľom zmena nepáčila, Apple ju zakomponovalo späť.

Z hľadiska konektivity prináša MacBook Air 2022 dva USB-C porty spolu s 3,5 mm konektorom s podporou vysokoimpedančných slúchadiel. Notebook obsahuje aj zabudovaný zvukový systém so štyrmi reproduktormi, ktorý podporuje priestorový zvuk a široké stereo. Je tiež vybavený sústavou troch mikrofónov.

Čip M2 novej generácie je vybavený 8-jadrovým CPU a až 10-jadrovým GPU spolu s podporou až 24 GB operačnej pamäte RAM. Ako už bolo spomenuté vyššie, porovnaní s predchádzajúcim čipom M1 ponúka M2 pokrok vo výkone a efektivite vďaka o 18 % rýchlejšiemu CPU, o 35 % rýchlejšiemu GPU a o 40 % rýchlejšiemu Neural Engine. Spolu to teda dáva niečo vyššie 20 %

Slovenská cena MacBooku Air 2022 (M2)

Cena nového MacBooku Air sa na Slovensku začína od 1 495,00 €. MacBook Air predchádzajúcej generácie s čipom M1 je naďalej k dispozícii už od 1 079,00 €. Ak teda nepotrebujete najmodernejší hardvér, aj staršia generácia vám môže vcelku dobre poslúžiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Kašlite na iPhone SE. Starší iPhone 11 je dnes vďaka zľavám mimoriadne lacný. Oplatí sa viac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -