Nový MacBook Air s čipom M2, ktorý bol predstavený na WWDC 2022, si už môžete predobjednať v e-shopoch alebo u autorizovaných predajcov spoločnosti Apple. Zariadenie, ktoré prešlo výraznou modernizáciou, prináša azda najväčšiu zmenu MacBooku Air od roku 2010. Okrem toho, že má displej s výrezom na prednú kameru, sa v jeho útrobách nachádza aj extrémne výkonný procesor z platformy Apple Sillicon, označený ako „M2“. V porovnaní s predchodcom (M1) ponúka približne 20 % nárast výkonu.

Zariadenie síce na Slovensku (a ani nikde inde vo svete) ešte nie je k dispozícii, no ak si ho predobjednáte, doraziť by vám mohlo v priebehu 15. júla. Všetko samozrejme záleží aj od toho, aký budete rýchli. Pokiaľ bude mať Apple na začiatku predaja nedostatok kusov, uprednostňovať môže predobjednávky, ktoré prišli ako prvé.

- Reklama -

Novinka má o niečo väčší, až 13,6″ Retina displej s vysokým rozlíšením a takisto podporu pre MagSafe nabíjanie. Tá sa z MacBooku Air vytratila v predchádzajúcej generácii, no keďže sa používateľom zmena nepáčila, Apple ju zakomponovalo späť.

Z hľadiska konektivity prináša MacBook Air 2022 dva USB-C porty spolu s 3,5 mm konektorom s podporou vysokoimpedančných slúchadiel. Notebook obsahuje aj zabudovaný zvukový systém so štyrmi reproduktormi, ktorý podporuje priestorový zvuk a široké stereo. Je tiež vybavený sústavou troch mikrofónov.

Čip M2 novej generácie je vybavený 8-jadrovým CPU a až 10-jadrovým GPU spolu s podporou až 24 GB operačnej pamäte RAM. Ako už bolo spomenuté vyššie, porovnaní s predchádzajúcim čipom M1 ponúka M2 pokrok vo výkone a efektivite vďaka o 18 % rýchlejšiemu CPU, o 35 % rýchlejšiemu GPU a o 40 % rýchlejšiemu Neural Engine. Spolu to teda dáva niečo vyššie 20 %

Slovenská cena MacBooku Air 2022 (M2)

Cena nového MacBooku Air sa na Slovensku začína od 1 495,00 €. MacBook Air predchádzajúcej generácie s čipom M1 je naďalej k dispozícii už od 1 079,00 €. Ak teda nepotrebujete najmodernejší hardvér, aj staršia generácia vám môže vcelku dobre poslúžiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -