Spoločnosť Apple včera vydala vcelku nečakanú aktualizáciu určenú ešte pre Mac OS X Snow Leopard, ktorý je síce 7 rokov starý avšak ešte aj dnes ho používa viacero užívateľov. Prečo to urobila a čo aktualizácia priniesla sa dozvieš v našom článku.

OS X Snow Leopard

Tento operačný systém bol vydaný 28. augusta 2009. Bol to prvý plne 64-bitový Mac OS X pre procesory Intel, väčšina systémových aplikácií tak začala byť 64-bitová. Práve kvôli tímto vlastnostiam, je Snow Leopard pokladaný za základný operačný systém. Môžeme ho prirovnať napríklad k Windows XP.

- Reklama -
OS X Snow Leopard - SvetApple.sk
OS X Snow Leopard – SvetApple.sk

Aktualizácia

Nečakaná aktualizácia vzbudila hneď niekoľko otázok. Apple ňou len potvrdil, že mu záleží aj na užívateľoch tohto starého systému a aj keď im už neprináša nové funkcie, aspoň priniesol nový Mac App Store, čo je celkom zaujímavý krok.

Nový Mac App Store a…?

Nová aktualizácia aktualizovala obchod s aplikáciami, aby bol funkčný aj v budúcnosti, pravdepodobne kvôli nejakej zmene, ktorú môže Apple pripravovať. My podľa všetkých dostupných informácii predpokladáme že by mohlo ísť o jednotný App Store, ktorý by bol rovnaký aj pre iOS zariadenia. Bohužiaľ zatiaľ môžeme len hádať, ale touto aplikáciou Apple rozhodne prekvapil a nebude to náhoda. O všetkých nových informáciach ťa samozrejme budeme informovať  🙂

- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here