Apple vydal v poradí šiestu betaverziu nadchádzajúcej verzie OS X s označením Yosemite pre verejných beta testerov po tom, čo minulý utorok vydal piatu verziu. Nová betaverzia má vraj už veľmi blízko k systému, ktorý by mal byť predstavený krátko po predstavení nových iPadov a iMacov, ktoré sa bude konať zajtra večer.

OS X Yosemite

OS X Yosemite prináša lichotivý, modernejší vzhľad OS X, s dôrazom na priehľadnosť, zmenený dock, dizajn okien atď. Taktiež obsahuje množstvo nových a vylepšených funkcií, napríklad lepšiu integráciu s iOS 8 vďaka Continuity, nový vzhľad „Today“ náhľadu medzi upozorneniami, ktoré po novom ponúkajú možnosť integrácie s aplikáciami tretích strán, vylepšené Spotlight vyhľadávanie s novými zdrojmi údajov a niekoľko ďalších vylepšení v aplikáciách ako Safari, Mail či Správy.

Apple vydal 6. beta OS X Yosemite. Predstavený by mal byť do mesiaca
Apple vydal 6. beta OS X Yosemite. Predstavený by mal byť do mesiaca

Každá nová verzia priniesla počas niekoľkých kôl beta testovania nové funkcie, bol vylepšený vzhľad a i samotný výkon operačného systému napriek tomu, že v najnovších verziách už zmeny neboli príliš zjavné. To sa dialo aj z toho dôvodu, že Apple začal finalizovať predajnú verziu pred samotným vydaním.

Očakáva sa, že Apple vydá OS X Yosemite krátko po predstavení nových iPadov a iMacov.

Zdroj: macrumors.com

Prečítajte si tiež  Návod: Nainštalujte si watchOS 8 už teraz!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.