Systém macOS Monterey sa presúva do ďalšej otvorenej beta verzie. Apple dnes poskytlo ako vývojárom, tak aj celej komunite kandidátsku verziu pripravovanej aktualizácie macOS Monterey 12.2. Nový softvér sa objaví týždeň po vydaní druhej beta verzie a viac ako mesiac po vydaní macOS Monterey 12.1.

Prečítajte si tiež  Tieto produkty by sa mali ukázať na prvej tohtoročnej Apple konferencii

Registrovaní vývojári si môžu stiahnuť beta verziu prostredníctvom Apple Beta Software Programu a po nainštalovaní príslušného profilu bude beta verzia dostupná cez Software Update v Systémových nastaveniach. Spoločnosť Apple vydala takisto aj kandidátsku verziu macOS 11.6.3 pre používateľov staršieho systému Big Sur.

Nová aktualizácia zatiaľ podľa všetkého obsahuje iba bug fixy a riešenia rôznych problémov so zabezpečením a plynulosťou systému, rovnako ako predchádzajúce dve verzie.

Monterey

Je však viac než možné, že v najbližšej verzii sa konečne dočkáme Universal Control, ktorú nám Apple sľubuje už od minulého roka. Universal Control má umožniť používanie jednej myši a trackpadu s viacerými počítačmi Mac a iPadmi. Funkcia by mala doraziť v priebehu tejto jari, aspoň tak to uvádza Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.