Od oficiálneho príchodu novej aktualizácie macOS 12 Monterey nás delí už len niekoľko týždňov. Beta verzia softvéru je verejne dostupná už dva mesiace, pričom sme sa v jej jednotlivých updatoch mohli dočkať hneď niekoľkých zaujímavých funkcií a opráv. Apple vydalo v poradí šiestu betu Monterey, ktorú si môžete nainštalovať aj vy.

Okrem klasických bug fixov prináša update aj niekoľko vylepšení v rámci plynulosti systému a vyrovnania výkonu. Ak ste súčasťou Apple Beta Software Programu, novú verziu si môžete stiahnuť zaužívaným spôsobom, prostredníctvom systémových nastavení po kliknutí na aktualizáciu softvéru. Ak ste sa do programu ešte neprihlásili, musíte si najskôr stiahnuť príslušný konfiguračný profil na oficiálnej stránke Apple Beta programu.

- Reklama -

Nový macOS Monterey prináša nové funkcie ako Universal Control, vďaka ktorej môžete použiť myš, klávesnicu alebo externý trackpad na viacero zariadení, alebo očakávanú možnosť SharePlay do aplikácie FaceTime. Vylepšenia sa dočkajú aj Skratky a AirPlay pre Mac. Prehliadač Safari naviac dostane kompletný redizajn s novými možnosťami usporiadania tabov a kariet.

macOS Monterey

V prípade spomínanej fíčury Universal Control je však nutné podotknúť, že sa jej pravdepodobne nedočkáme v prvej vlne novej aktualizácie. Apple však chce svojich užívateľov ubezpečiť, že určite dorazí ešte do konca tohto roka.

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu beta verzie systému, odporúčame Vám si pred začiatkom procesu zálohovať všetky osobné dáta na iCloud alebo na externé úložisko. Ak vlastníte dve alebo viacero zariadení so systémom macOS, taktiež radíme neinštalovať betu na primárny počítač. Keďže sa nejedná o oficiálnu „ostrú“ verziu, mohli by ste kvôli nečakaným chybám a bugom prísť o dáta, za čo Apple nezodpovedá.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.