Príchod aktualizácií macOS Monterey a iOS 15 je takpovediac za rohom a my sa preto môžeme tešiť hneď na niekoľko nových funkcií a vychytávok, ktoré dorazia na obrazovky jablkových zariadení vôbec po prvýkrát. Apple sa však rozhodlo, že jednu z najočakávanejších noviniek nespustí hneď s príchodom updatu. Jedná sa o funkciu SharePlay.

Funkcia SharePlay, ktorá má byť implementovaná do aplikácie FaceTime nám konečne umožní zdieľanie obrazovky počas hovoru s inými užívateľmi. Možnosť bola spustená už v developerskej bete iOS 15, no v šiestej beta verzii ju už Apple nezakomponovalo.

SharePlay

SharePlay bola vyňatá zo zoznamu dostupných funkcií pre developerov, no Apple tvrdí, že sa jej s určitosťou dočkáme. Nebude to však hneď pri oficiálnom spustení nových systémov,  ktoré dorazia už o niekoľko týždňov. Apple však sľubuje príchod služby v dodatočných updatoch, v priebehu jesene tohto roku.

Prečítajte si tiež  Ako na zdieľanie obrazovky cez FaceTime v iOS 15

Firma neposkytla bližšie informácie ani dôvod, prečo sa príchod SharePlay omešká. Nie je teda známe, či sú za týmto krokom technické okolnosti, alebo si chce Apple jednoducho nechať viac času na vývoj funkcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -