A je to tu! Spoločnosť Apple konečne vydala oficiálnu verziu svojho počítačového operačného systému, ktorý prichádza po OS X Yosemite s názvom OS X El Capitan. Možno trošku nezvyčajné meno, no Apple si na novom systéme dalo skutočne záležať. Nielen že ponúka skutočne dobrú optimalizáciu a taktiež opravuje chyby s predošlých systémov, ale do prostredia Macu dodáva aj nové funkcie, ktoré určite využiješ.

OS X El Capitan

Nový operačný systém Apple vyvíjalo pomerne dlho, tak dúfajme, že na jeho funkčnosti a plynulosti budeme cítiť práve spomínanú dlhú dobu. Nainštalovať si ho budeš môcť prakticky na akýkoľvek počítač, ktorý bol vyrobený počas roka 2007 a neskôr. Tu je pekne vidno, že Apple myslí aj na staršie zariadenia. Tieto staršie zariadenia však nebudú podporovať Metal API. Ten sa dostane až na počítače vyrobené počas roka 2012 či neskôr.

Aktulizácia prináša aj niekoľko zásadných vylepšení ako napríklad v aplikácii Safari, kde nájdeme nové možnosti ukladania záložiek, či sledovania spusteného zvuku. Taktiež sa veľmi vyvinulo aj vyhľadávanie Spotlight, ktoré je podstatne inteligentnejšie a pripomína viac menej Siri s tým rozdielom, že naň nemôžeš hovoriť ale používa sa len textovej podobe. Pokiaľ chceš OS X El Capitan, aktualizuj si ho klasicky cez Mac AppStore, celá aktualizácia zaberá asi 6GB.

OS El Capitan - svetapple.sk
OS El Capitan – svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here