A je to tu! Spoločnosť Apple konečne vydala oficiálnu verziu svojho počítačového operačného systému, ktorý prichádza po OS X Yosemite s názvom OS X El Capitan. Možno trošku nezvyčajné meno, no Apple si na novom systéme dalo skutočne záležať. Nielen že ponúka skutočne dobrú optimalizáciu a taktiež opravuje chyby s predošlých systémov, ale do prostredia Macu dodáva aj nové funkcie, ktoré určite využiješ.

OS X El Capitan

Nový operačný systém Apple vyvíjalo pomerne dlho, tak dúfajme, že na jeho funkčnosti a plynulosti budeme cítiť práve spomínanú dlhú dobu. Nainštalovať si ho budeš môcť prakticky na akýkoľvek počítač, ktorý bol vyrobený počas roka 2007 a neskôr. Tu je pekne vidno, že Apple myslí aj na staršie zariadenia. Tieto staršie zariadenia však nebudú podporovať Metal API. Ten sa dostane až na počítače vyrobené počas roka 2012 či neskôr.

- Reklama -

Aktulizácia prináša aj niekoľko zásadných vylepšení ako napríklad v aplikácii Safari, kde nájdeme nové možnosti ukladania záložiek, či sledovania spusteného zvuku. Taktiež sa veľmi vyvinulo aj vyhľadávanie Spotlight, ktoré je podstatne inteligentnejšie a pripomína viac menej Siri s tým rozdielom, že naň nemôžeš hovoriť ale používa sa len textovej podobe. Pokiaľ chceš OS X El Capitan, aktualizuj si ho klasicky cez Mac AppStore, celá aktualizácia zaberá asi 6GB.

OS El Capitan - svetapple.sk
OS El Capitan – svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here