Len pred pár dňami sme sa dočkali nových aktualizácií beta verzií pre iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14 a watchOS 7. Apple vynechalo macOS Big Sur 11, ktorý doplnilo dnes. Piatu betu si teda môže nainštalovať ktokoľvek, kto testuje vývojársku verziu.

Apple vydalo piatu beta verziu macOS Big Sur!

Piaty update prichádza dva týždne potom, ako sme sa dočkali toho štvrtého. V zásade neprináša žiadne veľké novinky. Vývojári sa tu sústredili predovšetkým na stabilitu, rýchlosť a výdrž batérie. V pokročilom štádiu testovania je to úplne bežné.

Pokiaľ máte na Macu nainštalovaný nový macOS Big Sur 11, určite si stiahnite aj najnovšiu aktualizáciu. Dostanete sa ku nej kliknutím na ikonku Jabĺčka () > Aktualizácia softvéru. Nová verzia by mala byť k dispozícii na všetkých zariadeniach.

Zatiaľ nie je jasné, kedy firma uvoľní novinku pre všetkých používateľov. Očakávame však, že skúšobná doba môže trvať pokojne ešte niekoľko mesiacov. Systém je v tomto prípade prepracovaný od svojich základov, takže môže obsahovať chyby, ktoré treba pred ostrým štartom napraviť.

Vo všeobecnosti neodporúčame testovať macOS Big Sur 11 (beta). Dôvod je absolútne prostý. Pokiaľ by ste to chceli skúsiť, mali by ste to robiť na druhom Macu, ktorý nepoužívate ako primárny pracovný nástroj. Ak ho máte k dispozícii, tak veselo do toho. Do komentára nám napíšte, či ste novinku už vyskúšali a ako vám funguje. Budeme radi za všetky postrehy…

Prečítajte si tiež  Kupujete Mac ako bežný používateľ? Procesor M1 je najlepšia možná voľba
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.