V Cupertine tento rok prepracovali celý operačný systém macOS Big Sur. Novinka okrem výrazných dizajnových zmien ponúka aj celú paletu nových zvukových efektov, ktoré sa líšia od predchodcu macOS Catalina. Pozrite sa na ich porovnanie.

macOS Catalina vs. macOS Big Sur – zvuky

V podstate sa ani nedá napísať, čo všetko sa v prípade macOS Big Sur zmenilo, nakoľko si v Apple potrpeli na každom jednom detaile. Dizajnu sme sa už venovali v tomto článku. Čo však zvukové efekty, ktoré sa menia len veľmi sporadicky? Niektoré z nich nadobudli pri novinke úplne nový charakter a prekvapia vás.

Po dlhých rokoch sa buď úplne zmenili alebo aspoň mierne upravili. Podľa nášho názoru znejú oveľa modernejšie a aktuálnejšie, čo sa vzhľadom ku charakteru systému celkom hodí.

Apple uviedlo, že pri tvorbe samotných stôp pracovalo aj s pôvodnými zvukmi. Vo veľa prípadoch vám teda budú znieť povedome, no niekedy sa objavia naozaj neznáme tóny, ktoré ste nikdy predtým nepočuli.

- Reklama -

Za nás sa najväčšia zmena odohrala pri snímku obrazovky. Ten zdieľal klasický zvuk staršieho fotoaparátu, ktorý sme poznali aj z iPhonu. Po novom je však “digitálny” a úplne odlišný. Všetko si môžete vypočuť v rámci dvoch videí nižšie. Na prvom mieste sa nachádza macOS Catalina a potom sú prehrávané stopy z macOS BiG Sur. Páči sa vám zmena?

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here