Len pred niekoľkými minútami sme vám priniesli článok, v ktorom sa venujeme novému počítaču iMac s 27″ displejom. Do predaja prišiel práve dnes a po jeho boku sa vylepšil aj menší braček s uhlopriečkou 21,5″. Modernizácia bola v tomto prípade trochu strohá. Čo Apple zmenilo? Prečítajte si v tomto článku…

Apple vylepšilo 21,5″ iMac pre rok 2020!

Pokiaľ ste si prečítali hardvérové zmeny veľkého stolného iMacu, pravdepodobne vás zaujíma, čoho sa dočkalo menšie prevedenie. Žiaľ, inžinieri si s ním veľa práce nedali. Mali na to ale svoje dôvody.

Pokiaľ ste očakávali zásadné vylepšenie procesorov, operačnej pamäte RAM, grafických kariet a podobne, pravdepodobne vás sklameme. Tieto komponenty ostávajú pekne pri starom.

V Apple sa sústredili v podstate len na úložisko. Novinku už nebudete môcť konfigurovať s klasických HDD diskom. Namiesto toho bude k dispozícií modernejšie a rýchlejšie SSD alebo Fusion Drive. Čo sa týka pamäte, základ tvorí 256 GB. Priplatiť sa dá ale aj za 512 GB a 1 TB (k dispozícií aj ako Fusion Drive).

Novinka začína na sume 1 461,20€ (podľa nemeckého Apple Store). Základná verzia počíta so 4-jadrovým procesorom Intel Core i3 ôsmej generácie, ktorý poskytuje 3,6 GHz. Okrem toho sa môže zákazník tešiť na 8 GB RAM, 256 GB SSD úložisko, grafickú kartu Radeon Pro 555X (2 GB) a 4K Retina displej s rozlíšením (4096 x 2304).

Pokiaľ budete chcieť najvýkonnejšie prevedenie menšieho iMacu, zaplatíte 3 561,20€ (podľa nemeckého Apple Store). Osadený bude 6-jadrovým procesorom Intel Core i7 ôsmej generácie s 3,2 GHz (Turbo Boost až na 4,6 GHz), 32 GB RAM, 1 TB SSD úložiskom, grafickou kartou Radeon Pro Vega 20 (4 GB) a opäť 4K Retina displej s rozlíšením (4096 x 2304).

Prečo Apple neurobilo väčšiu aktualizáciu?

Dôvody sú v podstate dva. V prvom rade sa jedná o počítač, ktorý si ľudia kupujú predovšetkým na bežné, menej náročné používanie v domácich a kancelárskych podmienkach. Nie je ho teda potrebné vybavovať najdrahším a najnovším hardvérom, pretože by mu to zbytočne zvýšilo cenu.

Tým druhým dôvodom je potom vek. Samotný iMac 21,5″ sa s týmto dizajnom predáva už od roku 2012, v podstate v nezmenenej podobe. Apple chystá veľkú aktualizáciu (za 24″ model) pravdepodobne už koncom roka 2020. V Cupertine teda nemali motiváciu investovať do vývoja zastaralej platformy, čomu úplne rozumieme. Stačil by vám takýto „základný“ počítač od Apple? Napíšte nám do komentára…

Prečítajte si tiež  Takto brutálne silný je iMac Pro!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Sudruhovia z Cupertina tam mohli dat procaky 10gen. od intelu(povedzme si pravdu kopec ludi momentalne asi kupit este iMacy,macbooky s intelom ako s Apple Sillicon), alebo mohli pockat a uplne sa vykaslat na tento zbytocny „upgrade“ iMacu a mohli prist uz rovno v zime s novym 21,5palcovym iMacom s Apple Sillicon procesormi, SDD a podobnymi sragorami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here