Apple patrí medzi najväčších výrobcov počítačov na svete, pričom v posledných rokoch svoju platformu Mac oživil pomocou nových ARM procesorov zo série Apple Sillicon. Jeden z najobľúbenejších modelov súčasnosti je MacBook Air s inovovaným procesorom M2. Na Slovensku ho teraz môžete získať za mimoriadne výhodnú cenu. Je to presne ten počítač, ktorý vám bude robiť radosť pri každom jednom zapnutí.

MacBook Air M2 má k dispozícii moderný zaoblený dizajn a ľahké hliníkové šasi. Celková váha je len 1,25 kg, takže sa mimoriadne ľahko prenáša z miesta na miesto. Displej má uhlopriečku 13,6 palca a vysoké rozlíšenie až 2560 x 1664 pixelov (224 ppi) spolu s jasom na úrovni 500 nitov. Samozrejmosťou je aj prítomnosť moderného 5 nm ARM procesora zo série Apple Sillicon, ktorý má 8 jadrové CPU, 10 jadrové GPU a 8 GB RAM. Apple tvrdí, že vďaka technológii SoC (System on Chip) ide o ekvivalent ku štandardnej 16 GB RAM.

Čo sa potom týka ceny, MacBook Air M2 sa v čase uvedenia na trh predával za pomerne mastných 1 499 €. Nakoľko však už nejde o horúcu novinku, Apple pred pár mesiacmi cenu znížil na 1 299 €. Dobrou správou, ale je, že vy tento počítač môžete získať ešte lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz sa totiž predáva od 1 195 €, vďaka čomu slušne ušetríte.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (prava redakcie)

Aj v tomto prípade dostanete vynikajúcu klávesnicu s nožnicovým systémom, veľký trackpad či možnosť odomykania cez skenovanie odtlačku prstov Touch ID. MacBook Air M2 má tiež okrem USB-C aj MagSafe konektor, ktorý sa z týchto počítačov na pár rokov vytratil. Pre fanúšikov hudby, filmov a seriálov sú k dispozícii štyri kvalitné reproduktory a vďaka úspornému procesoru a veľkým akumulátorom dosahuje výdrž batérie aj 18 hodín na jedno nabitie. Samozrejme, tento údaj sa dosť odvíja od toho, čo budete na svojom MacBooku Air robiť.

Každopádne, ale platí, že tento počítač je v súčasnosti perfektnou voľbou pre bežného aj stredne náročného zákazníka. Je krásny, ľahký a výkonný a veľkou výhodou je aj jeho hodnota, ktorá klesá podstatne pomalšie, ako u adekvátnych konkurentov s operačným systémom Windows. Ak si teda teraz kúpite MacBook Air M2, ktorý je dostupný za 1 195 €, po niekoľkých rokoch ho stále predáte za vysokú cenu, čo sa stále oplatí. Toto je obrovská výhoda počítačov s macOS. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nenašli ste pod stromčekom iPhone? Nevadí! Vieme kde ho kúpite naozaj lacno
Môže ťa zaujímať
- Reklama -