Možno sme ťa trošíčku postrašili nadpisom no ani sa nečudujeme. Chipy s architektúrou ARM totižto do MacBooku nepatria a svoje miesto by mali hľadať napríklad v iPhonoch či iPadoch. Pravda je ale taká, že v dnešnej dobe jeden nikdy nevie a Apple je tak nevyspytateľná spoločnosť, že by takýto hlúpy krok so zakomponovaním chipu ako procesor do nových MacBookov bez problémov mohla spraviť. Apple jeden takýto chip pre MacBook dokonca vyvíja ale neboj sa, poslúži na niečo iné!

ARM chip pre MacBook

Na internete sa objavili informácie o tom, že Apple vyvíja ARM chip pre svoj ďalší MacBook a okamžite sa začalo špekulovať, či pôjde o hlavný procesor počítača alebo len o taký “sekundárny prídavok”, ktorý bude pomáhať samotnému procesoru od Intelu. Nový procesor, na ktorom pracuje spoločnosť by mal mať podobnú architektúru ako procesor Apple T1 a jeho označenie je T310. V skutočnosti nebude primárny, to ani náhodou. Presne tak, ako sme písali vyššie, bude v podstate len takým pomocníkom hlavného procesora. Ako už iste, nové MacBooky mali údajne problémy s batériou.

Tá sa neustále vybíjala predčasne a to sa zákazníkom, ktorí si ich kúpili vôbec nepáčilo. Presne preto museli v spoločnosti vymyslieť spôsob ako ušetriť baterku a toto je jeden z nich. ARM procesor by sa mal zapnúť vždy vtedy, keď je hlavný procesor od Intelu vypnutý a mal by mať dostatočný výkon na to aby utiahol jednoduché úkony ako stiahnutie a nainštalovanie novej verzie operačného systému či nejakých programov. ARM procesor by mal bežať v podstate na pozadí a to aj v prípade, že tvoj MacBook bude zavretý, respektíve displej vypnutý.

Jeho energetická spotreba bude naozaj len maličká a pomôže ušetriť možno aj hodiny času, ktorý potom používatelia budú môcť využiť ináč. Počítač s takýmto procesorom očakávame už niekedy koncom tohto roka. Pravdepodobne ním budú vybavené všetky aktualizované verzie nového MacBooku Pro. Okrem toho ale príde aj high-end mašina, ktorá by mala výkonnostne vyhovovať profesionálom, tak uvidíme! 🙂

MACBOOK - SVETAPPLE.SK

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here