Spoločnosť Apple má v súčasnosti vo svojom portfóliu špičkové produkty, ktoré si môžete kúpiť priamo na oficiálnych stránkach. Čo však ak tu nájdete niečo, čo už dávno firma ani len nepodporuje? Ľudia na internete si všimli, že stále ponúka iMac z roku 2006. Šlo však len o chybu.

Apple začalo predávať v roku 2020 počítač z roku 2006.

Nie všetko je dokonalé. Od Applu sa to síce akosi očakáva ale aj tu sa môžu vyskytnúť chyby, ktoré sú v tomto prípade trochu úsmevné. Používatelia na internete si všimli, že jablková spoločnosť na svojich stránkach stále ponúka iMac z roku 2006.

Jednalo sa konkrétne o model, ktorý obsahuje uhlopriečku 17″ a procesor Intel Core 2 Duo s výkonom 1,83 GHz. Cena počítača bola 999$. V dnešnej dobe stojí najlacnejší 21,5″ iMac 1099$. Nebola by to teda príliš výhodná kúpa za 14 rokov starý hardvér…

Ako sa zdá, toto zariadenie tu už nemá čo robiť. Niektorí pracovníci ale evidentne zabudli produkt zo stránky vymazať. Je síce pravda, že na to aby ste sa k nemu dostali, museli ste komplikovaným prehľadať web ale skutočne tu bol. Dnes už je ale zo stránok oficiálne preč. Pokiaľ by ste si ho objednali, Apple by vám ho určite nedodalo a objednávku formou e-mailu zrušilo. Dobu dodania malo stanovenú na 30 dní.

Apple začalo predávať v roku 2020 počítač z roku 2006.
Apple začalo predávať v roku 2020 počítač z roku 2006. – svetapple.sk

Počítač mal RAM ako iPhone 4S z roku 2011

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie technické parametre, tak operačná pamäť RAM mala kapacitu v základnej verzii len 512 MB. Viac mal aj iPhone 5, ktorý bol predstavený o 7 rokov neskôr. Dáta ste si mohli uložiť na pevný disk ATA s kapacitou 160 GB. O SSD mohli používatelia v roku 2006 ešte len snívať.

Tak isto sa tu nachádzal aj integrovaný grafický čip. Ten mal však veľmi obmedzený výkon. Takže by ste si hry nezahrali (nehovoríme, že by ste si mali na Macu vôbec nejaké zahrať, počítače na to nie sú stavané…)

V iMacu sa nachádzali 3 USB 2.0 či dva porty Firewire 400. Tak isto tu zákazník svojho času mohol nájsť aj AirPort Extreme. Túto technológiu však Apple ukončilo už v orku 2018. Dnes by vám teda bola na nič. Najzásadnejšia vec je ale dizajn.

Ten je skutočne zastaralý a hrubé krivky počítač nerobia v dnešnej dobe príliš atraktívny. Navyše aj samotné telo je len plastové a nie hliníkové tak ako to majú novšie modely. Pokiaľ ste boli používateľmi starších iMacov, nezabudnite nám zanechať komentár o tom, aké boli v tej dobe. Boli ste s nimi spokojní alebo ste dávali prednosť konkurencii s Windowsom?

Prečítajte si tiež  iPhone XR zmizne z ponuky do konca roka 2020!
Apple začalo predávať v roku 2020 počítač z roku 2006.
iMac 2006 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.