Apple zajtra po prvýkrát vypustí Public Preview verziu operačného systému OS X Yosemite. Ktokoľvek si tak bude môcť stiahnuť novinku rovno do svojho počítača, samozrejme Macu.

Public Preview

Apple po prvýkrát predstaví svoju Public Preview verziu aj širokej verejnosti. Stane sa tak už zajtra a tak aj používatelia, ktorým sa nebude chcieť čakať na jeseň, kedy sa predpokladá, že bude nový operačný systém dostupný pre všetkých, si ho budú môcť nainštalovať priamo do svojich zariadení. Ide teda o relatívne nečakaný krok, na ktorý Jablková spoločnosť pristúpila, keďže nič podobné vo svojej minulosti nevykonala. Samozrejme inštalovanie podobnej verzie neodporúča a každý, kto si ju nainštaluje tak robí plne na vlastné riziko. Takáto beta verzia softwaru bude aktualizovaná v dlhších časových intervaloch ako tá vývojárska a na konci bude na finálnu verziu OS X stačiť aktualizácia.

osx_yosemite-finder-view
OS X je dostupné aj pre normálnych používateľov

Podobne ako Windows

Apple týmto počinom spravilo podobný krok, ako zvykne robiť konkurenčná spoločnosť Windows. Práve ona už od svojho operačného systému s názvom Vista začala vypúšťať podobné Beta verzie, sprístupnené pre bežných používateľov túto možnosť robieva aj pri balíčku Office.

Pokiaľ si teda chcete aj vy nainštalovať OS X Yosemite Public Preview, musíte sa zaregistrovať do OS X Beta Programu priamo tu!

OS-X-Yosemite-Hero
Apple podobný počin ešte neurobilo – svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Mac Pro bude veľmi nenáročný na opravy.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -