Spoločnosť Apple v roku 2020 odhalila svoj prvý ARM procesor pre počítače Mac, ktorý označila ako M1. Čip sa automaticky dostal do MacBooku Pro, MacBooku Air a takisto Macu mini. Medzi jeho hlavné benefity patrí napríklad to, že má pomerne malé rozmery. Prečo to teda naplno nevyužiť aj v rámci produktov?

Je vo všeobecnosti známe, že Mac mini je relatívne malý stolný počítač. Obsahuje ale všetko, čo od neho bežný používateľ potrebuje. Apple v roku 2020 použilo totožné šasi ako pri predošlých verziách s Intelom. A ako upozorňuje youtuber Snazzy Labs, inžinieri a dizajnéri sa predsa len mohli snažiť trochu viac.

- Reklama -

Rozmery Macu mini sa dajú zredukovať skoro o 80 % 

Podľa jeho slov je Mac mini zbytočne veľký a pomocou relatívne jednoduchých hardvérových úprav, ktoré zvládne každý skúsenejší počítačový technik sa dajú jeho rozmery zredukovať až o 78 %.

Samozrejme, v tomto prípade treba počítať s odstránením chladenia (ktoré však pri čipe M1 nie je nutne potrebné) a takisto prepracovaním napájania. Toto sú totiž dva komponenty, ktoré v rámci vnútorného priestoru Macu mini zaberajú najviac miesta.

Pozrite si fascinujúce video pod týmto odstavcom, ktoré vám to celé vysvetlí. Pravdepodobne by vás ani nenapadlo, čo všetko je s trochou šikovnosti možné. Očakáva sa, že Apple v roku 2022 predstaví ďalšiu generáciu Macu mini s výkonnejším procesorom, ktorá môže dostať prepracovanejší dizajn. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.