Spoločnosť Apple v roku 2020 odhalila svoj prvý ARM procesor pre počítače Mac, ktorý označila ako M1. Čip sa automaticky dostal do MacBooku Pro, MacBooku Air a takisto Macu mini. Medzi jeho hlavné benefity patrí napríklad to, že má pomerne malé rozmery. Prečo to teda naplno nevyužiť aj v rámci produktov?

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Je vo všeobecnosti známe, že Mac mini je relatívne malý stolný počítač. Obsahuje ale všetko, čo od neho bežný používateľ potrebuje. Apple v roku 2020 použilo totožné šasi ako pri predošlých verziách s Intelom. A ako upozorňuje youtuber Snazzy Labs, inžinieri a dizajnéri sa predsa len mohli snažiť trochu viac.

Rozmery Macu mini sa dajú zredukovať skoro o 80 % 

Podľa jeho slov je Mac mini zbytočne veľký a pomocou relatívne jednoduchých hardvérových úprav, ktoré zvládne každý skúsenejší počítačový technik sa dajú jeho rozmery zredukovať až o 78 %.

Samozrejme, v tomto prípade treba počítať s odstránením chladenia (ktoré však pri čipe M1 nie je nutne potrebné) a takisto prepracovaním napájania. Toto sú totiž dva komponenty, ktoré v rámci vnútorného priestoru Macu mini zaberajú najviac miesta.

Pozrite si fascinujúce video pod týmto odstavcom, ktoré vám to celé vysvetlí. Pravdepodobne by vás ani nenapadlo, čo všetko je s trochou šikovnosti možné. Očakáva sa, že Apple v roku 2022 predstaví ďalšiu generáciu Macu mini s výkonnejším procesorom, ktorá môže dostať prepracovanejší dizajn. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.