S príchodom nového MacBooku, čoskorým príchodom hodiniek Apple Watch a vylepšenými MacBookmi Pro a Air prichádza ďalšie prekvapenie. Tentokrát však určite nie tak pozitívne, ako by mnohí čakali. Apple začína opäť zdražovať a tak sa stávajú najdrahšie produkty na trhu ešte drahšími!

Vyššie ceny

Spoločnosť Apple predstavila nové MacBooky len včera, no žiaľ urobila jeden neobľúbený krok, ktorý naozaj nepoteší mnohých potencionálnych záujemcov o počítače Mac. Ich ceny ako aj ceny nových iPhonov išli, zrejme z dôvodu posilňovania kurzu dolára, výrazne smerom hore, čo v inom jazyku znamená, že za nové Apple produkty zaplatíte opäť raz viac, ako by ste platili doteraz!

Zdraželi prakticky všetky počítače Mac a aj iPhony, jediné zariadenie, ktoré sa zdraženia nedočkalo, je iMac s 27″ Retina displejom, ktorého cenovka je stále rovnaká. O koľko presne sa bude zdražovať u nás v prepočte na eurá zatiaľ povedať nevieme, no v Česku išli ceny niektorých počítačov hore až o niekoľko tisíc tamojších korún. To už naozaj nie je smiešna suma!

Kedy sa už dočkáme momentu, kedy bude Apple svoje počítače zlacňovať? Asi nikdy!

Prečítajte si tiež  Macy s čipom M1 trpia zvláštnym bugom šetriča obrazovky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.