Rýchly Windows na Macu M1

Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali o úspešnej virtuálizácii operačného systému Windows, na procesore Apple Sillicon M1 (ARM). Vývojári mali od tejto kombinácie rôzne očakávania. Ako sa však ukázalo, výsledky sú viac ako potešujúce. AWS Engineer po teste skonštatoval, že Mac (M1) úplne zničil Micorosft Surface Pro X. Funkčnosť je absolútne príkladná.

Ako sme už uviedli vyššie, v rámci benchmark testu bolo merané jedno-jadrové a viacjadrové skóre. V prvej disciplíne dosiahol Mac 1 288 bodov a Surface Pro X 800 bodov. V druhom teste bol rozdiel ešte väčší a to v pomere 5 685 bodov vs 3000 bodov. Čísla ukazujú jasnú dominanciu výrobku od spoločnosti Apple. Zariadenia sa pri tom pohybujú na rovnakej cenovej úrovni.

Aj keď tu Windows nie je oficiálne podporovaný, vývojár úspešne virtualizoval jeho ARM verziu na čipe Apple Sillicon. Samotný postup sme opisovali v tomto článku a ako prvý s ním prišiel vývojár Alexandar Graf, ktorý využil virtualizér QEMU.

Na záver sa hodí doplniť, že aj konkurenčný počítač Surface Pro X používa procesor založený na architektúre ARM. Konkrétne sa jedná o SQ2 čip, ktorý je výsledkom spolupráce medzi Micorosftom a Qualcommom. Jeho pôvod sa nachádza v procesore Snapdragon 8cx Gen 2.

Pokiaľ patríte medzi vývojárov alebo profesionálov, s týmito číslami sa jasne ukazuje, že M1-tka je pripravená na všetko. Ak používate aplikácie, ktoré na macOS nie sú podporované, toto môže byť spoľahlivá cesta ako riešiť problémy s kompatibilitou.

Procesor M1 nájdete v týchto zariadeniach:

Prečítajte si tiež  Mac mini je po zľave brutálne lacný. Dostupnejší počítač od Apple nenájdete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJscreenrant
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.