MacBook síce nedosahuje také predaje ako napríklad iPhone, ale ide o drahší produkt a hlavne ho nepotrebuje úplne každý. Medzi počítačmi ale patrí medzi špičku, čo sa predajov týka a to aj preto, že je proste fantastický a každý ho chce. Zo začiatku predaja si ale Apple s týmto modelom narobilo problémy, kvôli nie najlepšej výdrži batérie. Ohodnotil to negatívne aj Consumer Reports, ktorý počítače neodporúčal. Dnes je ale všetko ináč.

Consumer Reports a nové MacBooky!

Akonáhle sa dostali nové počítače Mac do rúk prestížneho testu Consumer Reports, ľudia na internete začali vypisovať negatívne hodnotenia pre tieto počítače a to predovšetkým preto, lebo z testu vyplynulo, že výdrž batérie je proste katastrofálna. Je to dosť smutné, že Apple nedokáže zaručiť to, čo sľúbil pri počítači za $1999, ale na druhú stranu netreba hneď veriť všetkému, čo sa objaví na internete. Okrem toho, že Apple svoju chybu priznalo a vydalo aktualizáciu, ktorá ju aspoň čiastočne rieši, oslovilo aj Consumer Reports aby prezradili presný postup testovania.

- Reklama -

Háčik bol v tom, že práve Consumer Reports urobili chybu a nie samotné Apple! Pri testoch vraj používali skryté nastavenie v Safari, ktoré spôsobovalo problémy a kvôli ktorému sa počítače vybíjali omnoho rýchlejšie ako je bežné, čo sa samozrejme podpísalo pod zlé hodnotenie. Applu to nešlo do hlavy, pretože pri rovnakom testovaní dosiahol omnoho lepšie výsledky, ako sa teda ukázalo, nie Apple je ten, čo tieto problémy zavinil, minimálne nie v tomto prípade. Podľa Consumer Reports je už všetko v poriadku a počítače s bežným používateľským prostredím vydržia dlhšie ako tie, ktoré mali kadečo ponastavované.

My len dúfame, že sa už celá kauza utrasie a nebude sa opakovať. Počítače od Apple máme radi rovnako ako samotnú spoločnosť a tak nechceme aby sa vystavovala zbytočným problémom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.