V minulom roku sme mohli byť svedkami niekoľkých prídavkov do rodiny Macov, pričom práve koniec roka vyvrcholil príchodom nadupaných MacBookov Pro s čipmi M1 Pro a M1 Max. V najbližších mesiacoch by sme sa mali dočkať ďalšieho rozšírenia jablkového portfólia. Apple totiž má v pláne vydať hneď 4 počítače s čipom M2.

Prečítajte si tiež  Apple Číňanom nedovolí vygravírovať si na zariadenia čokoľvek chcú

Minimálne takto vidí situáciu jeden z najpresnejších analytikov Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Ten vo svojej týždennej tlačovej správe Power On potvrdil, že prvá tohtoročná Apple konferencia prebehne už 8. marca. Práve na tomto podujatí sa predstaví očakávaný iPhone SE tretej generácie, nový iPad Air. Obe zariadenia dostanú štandard v podobe čipu A15 a podpory 5G.

Mimo týchto noviniek plánuje Apple na jar uviesť aspoň jeden nový Mac, pričom najpravdepodobnejšou možnosťou bude práve Mac mini poháňaný čipom M1 Pro a M1 Max. Nasledovať by mala náhrada 27″ iMacu s čipom Apple Silicon M2 alebo z vyššie spomínanou dvojicou procesorov.

Divokou kartou je aj naďalej MacBook Air, ktorý by sa mal doraziť s najväčším redizajnom za poslednú dekádu a taktiež MacBook Pro 13″ s čipom M2. Menej pravdepodobnou (no stále reálnou) možnosťou je ajupdate minuloročného 24″ iMacu s doplnením o čip M2.

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa nových počítačov s macOS dočkáme, nakoľko Apple oficiálne stále nič nepotvrdilo. Ktorý Mac by ste uvítali najviac vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -