Človek nevie, kým nevyskúša. Aj tak by sme mohli začať tento článok, ktorý by sme chceli presunúť do diskusie v komentároch, kde môžete vyjadrovať svoje vlastné názory. Do redakcie sa nám nedávno dostal veľmi lacný počítač, ktorý obsahoval dotykový displej a teda technológiu, ktorú aktuálne žiaden Mac nepozná (s výnimkou Touch Baru). Chceli by ste niečo také? My určite áno!

Diskusia: Chceli by ste dotykový displej v Macu? My áno!

Nebudeme teraz konkretizovať notebook, o ktorom hovoríme vyššie. Jeho recenziu chystáme a tak buďte na pozore. Budeme však hovoriť o tom, že dotykový displej v počítači nie je úplne nezmysel, aj keď sa mnohí (ktorí poväčšine nevyskúšali), takéhoto riešenia štítia. Ľudia sú presvedčení, že dotyková obrazovka patrí do smartfónu alebo do tabletu. Podľa nás to ale nie je celkom pravda.

Počítač ju môže mať tiež a takéto ovládanie je vo veľa prípadoch praktické. Samozrejme, že tu máte touchpad a klávesnicu. Jedná sa o primárne ovládacie prvky. Dotykový displej môže slúžiť ale ako sekundárny ovládací prvok.

Sú skrátka situácie, kedy dokážete na ploche rýchlejšie kliknúť dotykom ako kurzorom myši. Navyše ak si prezeráte napríklad objekt v 3D, niekedy je skrátka otáčanie modelu krajšie prstom ako myšou. Ste s ním viac „v kontakte“.

macbook pro 13" klávesnica
Diskusia: Chceli by ste dotykový displej v Macu? My áno!

Ako určite viete, žiaden Mac nikdy nemal dotykové ovládanie. Apple argumentuje často krát tým, že macOS skrátka nie je prispôsobený pre naše prsty.

To ale nie je primárne ani Windows a na naše prekvapenie bolo ovládanie poslednej verzie veľmi pohodlné. Vývojári tu nemuseli robiť prakticky žiadne zásahy do vizuálnej stránky systému. Jediné čo museli urobiť bol vývoj dotykového rozhrania, ktorú funguje úplne super. Je úplne presné a má veľmi dobrú odozvu.

Vieme si napríklad predstaviť, že dotyková obrazovka na MacBooku môže byť obrovským plusom pre grafikov, dizajnérov, umelcov, fotografov, filmových tvorcov a podobne.

Je to ale samozrejme len náš názor, ktorý sme spozorovali sami na sebe pri používaní mimoriadne lacného a celkom podareného počítača. Do diskusie nižšie nám teda napíšte, či by ste chceli MacBook alebo iMac aj s dotykovým displejom alebo si myslíte, že sa jedná o totálny nezmysel a Apple by nemalo nič také nikdy predstaviť.

Diskusia: Chceli by ste dotykový displej v Macu? My áno!
Diskusia: Chceli by ste dotykový displej v Macu? My áno!
Prečítajte si tiež  Návod: Ako aktivovať na Macu automatické prepínanie svetlého a tmavého režimu a ako tomu prispôsobiť pozadie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.