Tento článok bude adresovaný na Apple a bude vlastne takou väčšou kritikou na Safari, ktoré je súčasťou každého operačného systému od Apple. Nájdeme ho aj v iOS a tiež v OS X ako základný predvolený prehliadač. Zatiaľ čo sme s ním na iOS až nadmieru spokojní pri Macu už spokojnosť prudko padá. Safari nám totižto skoro vôbec nefunguje a dosť to zamrzí, keď nám to napríklad pokazí celý stream z Keynote. Apple technika nás tentokrát nepotešila, práve naopak, sklamala!

Divný problém so Safari v OS X. Nemáš ho aj ty?

Sem tam sa stane, že nejaký produkt od Apple má problém. Väčšinou je však len dočasný, ktorý sa po chvíli vyrieši. Niekedy možno treba reštart zariadenia, no po ňom funguje prakticky všetko tak dobre, ako má. Výborne, s týmto sme spokojní. S čím ale nie sme spokojní je Safari na Macu, ktoré ani zďaleka nefunguje ako má a nepomohol ani reštart.

A aký máme vlastne problém. No je to prakticky veľmi jednoduché. Odkedy sme počítač zakúpili, používame Chrome namiesto Safari. Všetko ale fungovalo tak, ako má, kým nevyšla aktualizácia OS X Yosemite, ktorá nám Safari totálne pokazila. Aplikácia sa totiž spustí, pár sekund funguje, no potom zamrzne a nedá sa s ňou absolútne nič robiť.

MacBook - svetapple.sk

Skúšali sme už naozaj všetko. Počítač sme niekoľkokrát reštartovali, skúšali sme to aj bez toho, aby vedľa aplikácie bežal klasický Chrome a podobne, no žiaľ všetko bolo neúspešné. Aplikácia stále absolútne nefunguje a to nás poriadne mrzí, najmä keď ide o firmu Apple. Samozrejme, určite by pomohlo preinštalovanie kompletne celého počítača, ale komu sa to chce robiť?

Navyše, treba všetko ukladať a zálohovať, skrátka zdĺhavý a komplikovaný proces, ktorý by opravil jednu aplikáciu, ktorú nám nahrádza druhá. Bolo by to zbytočne komplikované, avšak už sa nám to raz vypomstilo pri streamovaní Keynote, keď nám Safari prestalo fungovať a spravili sme si menší “trapas”. Preto sa pýtame aj teba či nemáš podobný problém a hlavne riešenie na podobný problém. Veľmi by sme ho ocenili v komentároch!

MacBook - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here