Apple sa už o niekoľko mesiacov údajne chystá predstaviť nový MacBook Air a to s najväčšou zmenou v rámci modelového radu. očakávaný prírastok sa predstaví v novej veľkosti a okrem toho sa naviac očakáva, že aj keď sa dizajnovo bude podobať na svojho súčasného kolegu, prinesie niekoľko vychytávok.

Očakáva sa, že nové „“Air-ko“ síce bude poháňané čipom M2, no výkon o niečo porastie. Nebude chýbať ani podpora technológií ako sú Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. V nasledujúcich riadkoch sme pre Vás zrekapitulovali 5 najdôležitejších noviniek, ktoré pravdepodobne dorazia s novým zariadením.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / ЗЕ МАККЕРС

Nová obrazovka s 15,5″ uhlopriečkou

Podľa doterajších odhadov a predpokladov analytikov bude MacBook Air vybavený väčším 15,5″ displejom, ktorý by bol pre tento notebook najväčší v histórii. Súčasný MacBook Air má 13,6″ displej a pred mnohými rokmi sa notebook ponúkal aj v menšej, 11″verzii.

Zatiaľ čo nový 13″ MacBook Air s OLED displejom sa údajne uvedie na trh v roku 2024, 15″ model by mal mať tradičný LCD displej.

Vylepšený čip M2

Podobne ako 13″ MacBook Air, aj jeho 15″ kolega bude k dispozícii s čipom M2. Apple tvrdí, že čip M2 má v porovnaní s čipom M1 až o 18% rýchlejší CPU, až o 35% rýchlejší GPU a o 40% rýchlejší Neural Engine. Na stole je však scenár, že Apple môže vďaka ďalším vychytávkam posunúť výkon ešte o niečo dopredu.

MacBook Air 2022 (M2) v rôznych farbách
MacBook Air 2022 (M2) v rôznych farbách

Dlhšia výdrž batérie

S 15″ obrazovkou dostane nový MacBook Air logicky aj väčšiu konštrukciu. To znamená viac miesta na interné komponenty, medzi ktorými nebude chýbať ani väčšia batéria. Okrem lepšieho prerozdeľovania energie bude batéria disponovať aj fyzicky väčším rozmerom, čo posunie výdrž výrazne nahor.

Apple uvádza, že 13″ MacBook Air s čipom M2 vydrží na jedno nabitie až 18 hodín, takže väčšia verzia by sa mohla priblížiť k hodnote 20 hodín na jedno nabitie.

Integrácia Wi-Fi 6E

Zatiaľ čo 13″ MacBook Air s čipom M2 je obmedzený na Wi-Fi 6 je veľká šanca, že nový model bude upgradovaný na Wi-Fi 6E. Apple už minulý mesiac aktualizoval Mac mini s rovnakou konfiguráciou, preto je viac než možné, že rovnaký postup aplikuje aj pri MacBooku Air.

Wi-Fi 6 funguje v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz, zatiaľ čo Wi-Fi 6E je schopné dosiahnuť pásmo  6 GHz. To umožňuje vyššiu rýchlosť bezdrôtového pripojenia, nižšiu latenciu a menšie rušenie signálu. Ak chcete využiť tieto výhody, zariadenie musí byť pripojené k smerovaču Wi-Fi 6E, ktoré sú dostupné od značiek ako TP-Link, Asus alebo Netgear.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 bude mať ProMotion displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz.
Nový MacBook Air 2022 s procesorom M2 v rukách používateľa
Zdroj: Apple

Podpora technológie Bluetooth 5.3

Apple pridal Bluetooth 5.3 do niekoľkých svojich najnovších zariadení a 15″ MacBook Air by mohol byť ďalším v poradí, ktorý získa podporu. Podľa organizácie Bluetooth SIG, ktorá stojí za týmto štandardom, ponúka Bluetooth 5.3 výhody v rámci vyššej spoľahlivosti a energetickej účinnosti.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -