Spoločnosť Apple predstavila začiatkom roka úplne nový iMac 24″, ktorý je postavený na platforme ARM a v jeho srdci pracuje procesor M1. Zariadenie je zamerané predovšetkým na bežných a menej náročných spotrebiteľov, čomu je prispôsobený aj dizajn.

Počítač si môžete zaobstarať v celkovo až siedmych farbách, pričom doposiaľ boli dostupné v kamenných pobočkách spoločnosti Apple iba štyri z nich. Išlo o modrú, zelenú, ružovú a striebornú. Na zvyšok ste museli čakať skrz online objednávky.

- Reklama -

Ďalšie tri farby dostupné na predajniach

Na najbližšej udalosti s názvom California Streaming má však Apple ohlásiť novinku, že počítače budú dostupné na predajniach aj v prevedeniach žltá, červená či fialová. Na svoje si tak príde úplne každý.

O tieto informácie sa postaral prestížny leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorého presnosť tvrdení sa pohybuje na úrovni 88,8 %. Na Slovensku budete z tejto novinky ťažiť zrejme iba minimálne. V zahraničí to však pri nákupe 24″ iMacu určite oceníte.

Netreba tiež zabúdať, že uvedený krok súvisí s lepšou dostupnosťou týchto počítačov, pretože Apple malo vyriešiť problémy v dodávateľských reťazcoch. Tie trpia nedostatkom komponentov ale aj pandémiou COVID-19. Táto výhoda sa teda vo finále môže dotknúť aj nášho trhu.

Napíšte nám do komentára, ktoré z prevedení iMacu 24″ sa najviac páči vám. Tešíme sa na všetky vaše názory a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.