Trump je fanúšikom spoločnosti Apple a dlhodobo sa pokúša o to aby sa produkty tejto spoločnosti vyrábali práve v USA. Momentálne má prezident USA namierené do Austinu. Donald Trump sa osobne pozrie na výrobu nového Macu Pro.

Donald Trump sa osobne pozrie na výrobu nového Macu Pro.

Donlad Trump je jeden z najsledovanejších ľudí na celom svete. Evidentne obľubuje produkty od Apple. Len nedávno začal používať nový iPhone s tým, že mu veľmi nevyhovovalo Face ID. Už od svojej kampane prisľúbil, že vráti výrobu Apple naspäť do USA.

Chce tým podporiť tamojšiu ekonomiku. Takéto plány sú však v prípade iPhonu, iPadu a podobne úplne nereálne. Na druhú stranu ale spoločnosť Apple predsa len jedno zariadenie vo svojej domovine vyrába. Jedná sa o Mac Pro, ktorý prišiel na WWDC19 v novej generácii.

No a práve ten sa stal centrom záujmu najbližšej Trumpovej služobnej cesty. Podľa agentúry Reuters by sa mal ísť osobne pozrieť na jeho produkciu do amerického Austinu už 20. novembra. Sprevádzať ho pri tom má aj CEO Applu, Tim Cook.

O výrobe svojho „super-počítača“ na tomto mieste informovalo Apple ešte niekoľko mesiacov dozadu. Nie je to až také prekvapenie. Predchodca sa produkoval v úplne rovnakej továrni.

Možno je to aj súčasť dobre premysleného marketingového plánu. Predsa len, keď niečo nesie nálepku Made in USA a nie Made in China, vyzerá to lepšie. Na druhú stranu to by museli byť asi všetky produkty Apple vyrábané práve v USA.

Apple s americkým prezidentom navyše uzavrelo dohodu. Spoločnosť dostala oslobodenie od cla na väčšinu dielov, ktoré tvoria nový Mac Pro a sú produkované v Číne. Inými slovami sa im vyššie náklady z produkcie v USA vyrovnajú. Máme tu niekoho, kto si plánuje kúpiť úplne nový Mac Pro?

Donald Trump sa osobne pozrie na výrobu nového Macu Pro.

Prečítajte si tiež  Apple je druhý najväčší výrobca počítačov na svete. V porovnaní s minulým rokom si ale pohoršil
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.