Americký prezident je veľkým fanúšikom spoločnosti Apple a zdá sa, že nie je ani prvým. Už jeho predchodca Barack Obama mal veľmi zaujímavé vyhlásenia týkajúce sa práve tejto spoločnosti. Súčasný prezident hodnotí aj používateľské prostredie. Donald Trump by chcel jednu funkciu z iPhonu späť. Pozrite sa na to akú.

Donald Trump by chcel jednu funkciu z iPhonu späť.

V nedávnej minulosti ešte používal Andorid, neskôr ale presedlal na iOS. Kto vie prečo, asi kvôli bezpečnosti. Každopádne, Donald Trump ešte evidentne zažil aj klasické (nevieme či hardvérové alebo už len softvérové) tlačidlo Home Button. Jeho ikonický tvar Apple používalo prakticky 10 rokov a posledným predstaveným zariadením kde sme ho zatiaľ mohli vidieť bol iPhone 8/8 Plus. Odvtedy modely ako X/XS/XR/11 a 11 Pro fungujú už len v znamení ovládania pomocou gest. No a práve tu vidí súčasný americký prezident priestor na zlepšenie. Napísal preto aj na Twitteri skutočne stručný odkaz pre CEO Applu, Tima Cooka.

- Reklama -

Podľa jeho slov bolo tlačidlo lepšie ako súčasné ťahanie po displeji. My sami o tom síce nie sme presvedčení, predsa len sme sa už s novým ovládaním za tie 2 roky celkom zžili ale keď to niekto takto cíti tak prečo nie. Na druhú stranu by mohol teraz Tim Cook odpísať Donaldovi Trumpovi, nech počká pár mesiacov, pretože Apple momentálne pripravuje ďalšiu generáciu modelu SE, ktorý bude vychádzať z iPhonu 8 a ponúkne práve takéto tlačidlo na odomykanie a celkové ovládanie. Bude to dosť možno posledný iPhone, kde sa s týmto druhom ovládania stretneme.

Pod samotným Tweetom reakcie na seba nenechali dlho čakať. Pokojne si ho otvorte a prečítajte si, čo sa nachádza pod vláknom s komentármi. Určite sa dobre pobavíte. My sme vybrali aspoň jeden obrázok na začiatok…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.