Pokiaľ aj ty patríš medzi tých, ktorým Safari tak nejak nesedí a radšej používaš Chrome, máme pre teba veľmi dobru správu. Povedzme si na rovinu, že Chrome a Mac nie je zrovna kombinácia, ktorá si úplne rozumie. Spoločnosť Google však Chrome vylepšila natoľko, že budeš prekvapený!

Chrome 46

Spoločnosť Google sa pravidelne stará o všetky svoje programy a vzhľadom na to, že vyhľadávač Chrome je jedným z nich, používatelia pre Mac dostávajú neustále nové aktualizácie. V poslednej dobe sme sa mali možnosť konečne dočkať aj výraznejších zmien, ktoré vyhľadávaču len a len prospeli. Spomeňme napríklad zoomovanie obsahu tak ako v Safari či špeciálny úsporný režim, ktorý zvýšil výdrž batérie.

- Reklama -

Minulý rok bol dokonca Mac obohatený aj o podporu 64-bitovej architektúry ani to však nestačilo na to, aby Chrome pokoril konkurenčné Safari. Apple má jednoducho v rukáve viacej tromfov ako Google ale to sa možno už onedlho zmení. Napríklad lepšia plynulosť animácií či samotná rýchlosť prehliadača by mala byť rovnaká či dokonca lepšia ako v prípade Safari!

Nová verzia Chrome 46 má podstatne zvýšiť rýchlosť prehliadača. Prehliadač je v súčasnosti už tak rýchly ako jeho prvý verzia predstavená ešte v roku 2009. Novému Chromu stačí len polovica operačnej pamäte na to aby mohol plynulo bežať. Ďalšou skvelou zmenou je fakt, že pri jeho používaní nebude používateľov otravovať ventilátor.

Prečítaj si tiež: Prečo sa na novom MacBooku neoplatí používať Google Chrome?

Ten sa totiž často zvykol zapínať a vypínať, pretože sa Mac prehrieval. To je ale minulosť, môže za to napríklad lepšia práca s grafickým čipom. Pribudla aj novinka, ktorá uspí všetky karty, ktoré používateľ nepoužíva pokiaľ počítač nemá dostatok operačnej pamäte. V poslednom rade Google zapracovalo aj na zobrazovaní reklám. Chrome by s ním už nemalo mať problémy. Len tak pre zaujímavosť, konkurenčné Safari ponúka funkciu Content Blocker, ktorá vypne JavaScript a reklamy. Práve tie totiž často znižujú výdrž batérie!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.