Spoločnosť Google dnes predstavila inovácie pre svoju službu Google Maps, na ktorú sa môžeme tešiť aj v aplikáciách na jablkových zariadeniach. Nové vychytávky zahŕňajú pokročilé využitie umelej inteligencie pre zlepšenie používateľského zážitku. Vďaka novým funkciám bude možné získať detailnejšie a vizuálne atraktívnejšie informácie o hľadaných miestach a trasách.

Prvou novinkou je integrovanie umelej inteligencie do kategórie reštaurácií v mapách. AI funkcie po novom poskuytnú informácie o cenách, dostupnosti a ďalších zaujímavostiach v prípade reštaurácií a podnikov.

Google Mapy rozširujú funkcionalitu vďaka umelej inteligencii

Google taktiež prináša jednoduchší proces objavovania odporúčaní a zoznamov najlepších miest od skúsených cestovateľov a lokálnych obyvateľov. Nové zoznamy, ktoré sú zatiaľ dostupné v 40 mestách v USA a Kanade odporúčajú miesta, ktoré by nemali uniknúť pozornosti návštevníkov. Spoločnosť chce postupne rozširovať túto funkciu aj do ďalších krajín v rámci budúcich aktualizácií.

Google Maps aktualizácia
Zdroj: Google (úprava redakcie)

Novinkou sú aj nástroje na prispôsobenie a organizáciu vlastných zoznamov v Mapách Google. Pribudla možnosť zoradenia miest podľa preferencií a prepojenie so sociálnymi sieťami. Tieto aktualizácie budú dostupné pre všetkých používateľov Android a iOS do konca mesiaca.

Aby toho nebolo málo, Google avizoval prichádzajúci redizajn pre svoje mapy. Nový vizuál bude zahŕňať jednoduché rozhranie domovskej obrazovky a nové farebné schémy špendlíkov, čo uľahčí orientáciu pri vyhľadávaní na mape.

Tieto zmeny sú súčasťou snahy Google o poskytovanie intuitívnejšieho a prispôsobivejšieho mapového zážitku.

Prečítajte si tiež  iOS 18 zásadne vylepší aplikáciu Apple Mapy. Pribudne táto funkcia

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -