Spoločnosť Apple uviedla na trh úplne nový produkt, MacBook s retina displejom, ktorý na prvý pohľad vyzerá neuveriteľne dobre. Ide o jeden z najtenších a najľahších počítačov vôbec, a práve to zapríčinilo fakt, že inžinieri nemohli použiť USB či Thunderbolt vstupy. Aj keď tým Apple viacmenej tvorí revolúciu, stále je centrom výsmechu. Pozrite si toto, povedzme si na rovinu, veľmi vtipné video, ktoré je toho dôkazom!

Inžinier

Ako sme už avizovali vyššie, ide o vtipné video a tak je jasné, že v ňom nebude vystupovať prvý inžinier spoločnosti Apple. Dokonca v ňom nebude vystupovať ani nikto, kto by takéhoto inžiniera hral. Vlastne ide o video, ktoré je úplne od veci a jeho základ nemá s Apple ani s ultratenkým MacBookom absolútne nič spoločné. Avšak, na svete je veľa šikovných, vtipných a najmä kreatívnych ľudí, ktorým sa na základe titulkov podarilo rozosmiať každého, kto vie o čo sa jedná.

- Reklama -
Ultratenké telo si vyžiadalo absenciu "portov" - svetapple.sk
Ultratenké telo si vyžiadalo absenciu “portov” – svetapple.sk

Je to jednoduché, MacBook s retinou má len jeden jediný port a tým je USB-C, čo znamená, že klasické USB doň bez adaptéra jednoducho nezasuniete. Na jednej strane to môže vyzerať veľmi zle, no ako je už písané v článku, ktorého odkaz nájdete vyššie, Apple sa len prispôsobuje trhu a pravdepodobne verí, že podobné technológie sú už jednoducho “out”. Jeden YouTuber zobral video, v ktorom istý pán rozpráva nerozpoznateľnou rečou a strašne sa zabáva. Stačilo pár slov a vznikli aj titulky k tomuto videu. Tieto titulky sú samozrejme posmešné voči novému MacBooku, no na druhej strane to netreba brať vážne, veď aj my v redakcií sme sa dobre pobavili.

Bojíme sa však, čo sa stane, keď sa nový MacBook začne predávať a následne sa dostane do rúk YouTuberov. Je tu totiž reálna hrozba, že akonáhle sa objaví čo i len drobná chyba, vznikne z toho podobná aféra ako pri ohýbaní iPhonov. A skoro sme zabudli, aj vy už vo veľkom čakáte, ktorý (s prepáčením) kretén vystaví nový MacBook testu ohybnosti?

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.