Známy leaker a analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg uviedol niekoľko noviniek, ktoré sa týkajú spoločnosti Apple. Ako iste viete, už 6. júna 2022 sa bude konať vývojárska konferencia WWDC, na ktorej nám firma ukáže nové operačné systémy iOS 16, iPadOS 16, macOS 13 a ďalšie. Spolu s nimi by však mohol byť na udalosti predstavený aj nejaký ten hardvér.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Gurman tvrdi, že existuje malá pravdepodobnosť, že by nám tu Apple mohlo ukázať aj svoju novú náhlavnú súpravu s tým, že začiatok jej predaja bude presunutý až na predvianočné obdobie alebo začiatok roka 2023. Podobný postup firma využila v júni 2017, keď na WWDC predstavila HomePod. Jeho predaj bol odštartovaný až vo februári 2018.

Rovnako sa špekuluje nad tým (no nie je to veľmi pravdepodobné), že Apple nepredstaví samotný hardvér ale iba softvér určený pre náhlavnú súpravu. Jeho názov by mal byť RealityOS, pričom túto informáciu nám omylom prezradila samotná spoločnosť.

Systém by mal byť postavený na základoch iOS a macOS, no keďže bude zo začiatku určený pre úplne nový druh produktu, do dokonalosti sa vyladí zrejme až časom.

Apple môže vsadiť na nový MacBook Air 

Oveľa pravdepodobnejšie však podľa Gurmana je, že Apple svetu odprezentuje novú generáciu MacBooku Air. Tá súčasná už síce beží na platforme Apple Sillicon, no dizajn pochádza ešte z čias Intelu. Nástupca bude teda dokonalo vyladený a pravdepodobne sa dočká novej generácie ARM procesora.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

„Ak bude na konferencii WWDC predstavený nejaký hardvér, bude to zrejme Mac, pravdepodobne MacBook Air s čipom M2.“ uviedol Gurman vo svojej správe.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -