Spoločnosť Apple je presne jedna z tých spoločností, ktorá si dáva záležať na každom jednom detaile vo svojich produktoch a to nielen  čo sa týka hardwaru ale aj softwaru. Práve software prešiel ďalšou aktualizáciou, ktorá sa nazýva OS X El Capitan. Okrem niektorých noviniek a funkcií tu pribudli aj menšie detaily, ako aj vynovené koliesko smrti, ktoré prešlo do flat dizajnu.

Nové koliesko smrti

Koliesko smrti pozná azda každý jeden používateľ počítača Mac, ktorý už niekedy vykonával náročnejšiu úlohu, poprípade mal v Safari otvorených viacero kariet a Mac to jednoducho nezvládol, tak zobrazil spomínanú točiacu sa „plážovú loptu“, ktorá dáva najavo, že zariadenie má toho dosť a jeho procesor potrebuje pár sekúnd oddýchnuť. Toto koliesko smrti dostalo v OS X El Capitan úplne nový vzhľad, pričom prešlo do flat dizajnu tak, ako aj zvyšok systému ešte minulý rok v OS X Yosemite.

- Reklama -

Podľa mnohých pozorovateľov, ktorí už mali tú možnosť testovať nový operačný systém sa navyše koliesko točí o čosi rýchlejšie, ako v jeho doterajších verziách, čo môže byť pre mnohých absolútne nepodstatná informácia, no v prípade, že si epileptik, môžeš sa v súvislosti s rýchlejšie točiacim sa kolieskom dostať do nemilých problémov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.