Výber tenučkého MacBooku Air ešte nikdy nedával taký zmysel pre profesionálov, ako práve dnes. Procesor M1 je extrémne výkonný a počítač ma rovnako aj špičkový displej, dlhú výdrž batérie či pohodlnú klávesnicu.

MacBook Air

Jeho nákupom skutočne nič nepokazíte a ak počkáte do roku 2022, tešiť sa môžete na úplne novú generáciu. Tá dostane ešte výkonnejší čip (pravdepodobne označený ako M2) a kompletne prepracovaný dizajn.

V kuloároch sa dokonca šepká, že k dispozícii bude viacero farebných prevedení po vzore iPadu Air 4. generácie alebo iMacu 24″.

MacBook Air

Známy „Apple analytik“ Ming-Chi Kuo (s presnosťou 76,6%) sa teraz bližšie vyjadril ku základnému MacBooku. Podľa jeho slov pôjde o „najvýznamnejšou aktualizáciou od uvedenia pôvodného modelu„. Ten prišiel len tak mimochodom ešte v roku 2008, keď ho Steve Jobs vytiahol z poštovej obálky. Na tú dobu išlo o revolúciu.

Mini-LED displej v MacBooku Air štandardom

Ako sme už naznačili v nadpise, v Cupertine sa zaoberajú aj vylepšenou technológiou displeja. Ako iste viete, aj LCD Retina panel v súčasnom MacBooku Air disponuje špičkovým zobrazením, vysokým kontrastom a farebným spektrom P3. Apple chce ale posúvať hranice ešte ďalej.

Nástupca dostane mini-LED displej, ktorý už môžete poznať z iPadu Pro 12,9″. Zároveň pôjde o jeden z dôvodov, prečo sa počítač oneskorí oproti MacBooku Pro 14″ a 16″ (tie dostanú taktiež mini-LED displej).

Technológia je zatiaľ relatívne nová a jej výroba má obmedzené kapacity. Apple musí teda dobre zvážiť, aké produkty s ňou uprednostní aby nasýtilo ponuku. No a MacBook Air ďalšej generácie je zdá sa až v „druhej línii“.

MacBook Air

Jeho hlavným benefitom je čiernejšia čierna s kontrastným pomerom 1 000 000: 1 či vyšší jas, pokojne aj na úrovni 1000 – 1600 nitov. Taktiež by mala mať mini-LED jednotka nižšiu spotrebu elektrickej energie. Kvalitou obrazu sa môže priblížiť ku špičkovému Pro Display XDR.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o takomto vylepšení vy. Tešíte sa na novú generáciu MacBooku Air na budúci rok? My veru áno!

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nové MacBooky Pro s čipom M2 Pro a M2 Max. Toto sú všetky novinky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here