Spoločnosť Apple predstavila nový počítač, ktorý dostal označenie po dávno zabudnutej rade, MacBook. Toto zariadenie vyzerá naozaj špičkovo a v podstate ide o nepriameho nástupcu modelovej rady Air. Každopádne má niekoľko múch a ľudia po celom svete nie sú spokojní s týmto zariadením.

Sto ľudí, sto chutí!

Každému sa môže páčiť niečo iné. Niekto zaplatí 1300€ za „nadupanú“ zostavu, s neuveriteľným výkonom a operačným systémom Windows 8, niekto radšej za malý ultrabook od spoločnosti Apple. Po celom svete môžeme v súčasnosti počuť nepekné vyjadrenia na adresu menšieho 12″ MacBooku s retina displejom, keďže ide o zariadenie pomerne drahé a jeho výkon taktiež nie je nič moc. Každopádne je tu vôbec priestor na podobné „hejty“? Veď je to to isté ako pri iPhone!

Áno neobsahuje konektory, v základnej zostave má výkon len 1,1Ghz atď… Toto sú pre niekoho veľmi kľúčové parametre, no niekto ich vôbec neberie do úvahy. Jednoducho si MacBook kúpi preto, aby mal stabilitu a záruku rýchleho. Je jasné, že vzhľadom na to, aká je v počítači grafická karta a najmä na to, že neobsahuje ventilátor, na ňom nebudete hrať najnáročnejšie hry a ani strihať 4K video.

Nový MacBook je jednoducho primárne určený na zábavu podobne ako iPad či iPhone a aj keď je jeho cenovka vyššia, určite stojí za to. Jeho rozmery sú totiž takmer neuveriteľné a s váhou pod jeden kilogram ide o ultra ľahký počítač. MacBook 12″ s retina displejom jednoducho nie je pre každého. Nie je pre ľudí, ktorí potrebujú od počítača vysoký výkon (tí si radšej kúpia MacBook Pro s Retina displejom). Je pre ľudí, ktorí pracujú na svojom počítači, denne odosielajú množstvo e-mailov, no a samozrejme behajú po internete. Či sa vám to teda páči alebo nie, tento počítač je vo svojej podstate jednoducho skvelý, no ako sme už písali vyššie, pokiaľ sa vám nepáči, určite nie ste jediní. Nový MacBook jednoducho nie je pre každého!

Prečítajte si tiež  MacBook Air 12" v podaní Martina Hájka!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.