Spoločnosť Apple predáva rôzne druhy počítačov, pričom niektoré sú prioritne zamerané na extrémne náročnú prácu a iné zase na bežné kancelárske úlohy. Odkedy, ale Apple presedlal na platformu ARM, vo všetkých prípadoch dostanete poriadny výkon, ktorý môžete zužitkovať v rôznych situáciách. A týka sa to aj Macu mini s procesorom M2, ktorý kúpite za veľmi výhodnú cenu. Je to najlacnejší počítač od Apple, no nič mu nechýba.

Moderný procesor M2 má k dispozícii 8-jadrové CPU a až 10-jadrové GPU, ktoré je oproti čipu M1 cca o 20 % výkonnejšie. Operačná pamäť RAM má síce kapacitu iba 8 GB, no Apple tvrdí, že vďaka platforme SoC ide o ekvivalent 16 GB RAM. A to už je na takýto počítač tak akurát. Rovnako vás poteší aj 256 GB úložisko, či moderný a kompaktný dizajn. Mac mini M2 je skrátka vynikajúci počítač do kancelárie, ale aj pre študenta.

Čo sa týka ceny, tá je viac, ako priaznivá. Zatiaľ čo predošlý Mac mini M1 stál v čase uvedenia na trh 799 €, Apple urobil pri jeho nástupcovi niečo, čo preň nie je vôbec typické. Firma totiž Mac mini M2 začala ponúkať lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz môžete mať počítač už za 699 € a vzhľadom na to, čo všetko vám ponúkne, ide z nášho pohľadu o veľmi výhodnú voľbu.

Mac mini
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad (úprava redakcie)

Vďaka modernému procesoru sa môžete tešiť na pravidelné aktualizácie operačného systému macOS a vďaka nízkej cene si môžete zaobstarať kvalitný monitor, klávesnicu a tiež myš. Dokopy tak za svoju zostavu zaplatíte stále menej, akoby ste si kúpili iMac 24″. Na druhej strane, ale získate výrazne lepší hardvér, ktorý vám bude slúžiť niekoľko dlhých rokov.

My sami máme s Macom mini M2 veľmi dobre skúsenosti a môžeme vám potvrdiť, že tento počítač zvláda aj náročnejšie úlohy v programoch Adobe Photoshop či Illustrator. Taktiež mu nevadí Figma a ani strihanie náročnejšieho videa. Ak teda po tomto počítači pokukujete, po kliknutí na tento odkaz môže byť váš za 699 €. A to je veľmi dobrá ponuka.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  3 dôvody, prečo si kúpiť nový iPhone 14
Môže ťa zaujímať
- Reklama -