Na svete je množstvo revolučných nápadov, ktoré nám svojou jednoduchosťou pomáhajú zlepšovať každodenný život. Medzi ne však určite nepatrí tento stojan, vďaka ktorému môžte ovládať váš Mac pomocou nosa. Na čo by ste si predsa kupovali niečo, čo je extrémne nepohodlné a mohlo by vám to poškodiť zrak?

Mac a nos!

V dnešnej dobe je možné všetko a to sa podpisuje aj pod výrobu doslovných zbytočností, ktoré podľa nášho názoru nikdy nezažijú úspech! Prečo? Kto by chcel ovládať svoj počítač pomocou nosa? Áno, možno by to fungovalo v prípade, že by vám na tvár mierila kamera a sledovala vaše gestá, lenže tak to nie je! Ide o nový jednoduchý stojan, ktorý ma na svojom konci trojnožku, na ktorý sa dá celkom jednoducho umiestniť Trackpad od Apple. Potom si ho len položíte pred vašu tvár a všetko ovládate pomocou nosa. Toto riešenie nemôže byť pohodlné minimálne z jedného jediného dôvodu. Pokiaľ by ste mali takto ovládať počítač, pripravte sa na to, že budete často preostrovať a hrozí vám to, že začnete škúliť. Navyše pokiaľ ste normálny človek a už nejaký ten piatok používate myšku či Trackpad takým spôsobom, akým sa používať majú, pri práci s nosom pravdepodobne prídete o nervy. Jedno využitie nás však predsa len napadá. Takáto pomôcka môže pomôcť ľuďom, ktorí nemajú ruky, poprípade ich majú ochromené a tak je pre nich práca na počítači omnoho náročnejšia. Každopádne pre zdravého človeka je určite pohodlnejšie posúvať kurzor pomocou ruky ako pomocou nosa, súhlasíte?

Prečítajte si tiež  Ridley Scott bude po 36. rokoch opäť spolupracovať s Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.