Mac Pro je nový superpočítač, ktorý sa v týchto dňoch začína dostávať medzi prvých zákazníkov. Nebude ich až tak veľa ako v prípade iných zariadení od Apple. Predsa len je jeho cena poriadne vysoká a využiteľnosť pre bežného používateľa minimálna. Na druhú stranu ak s ním bude mať niekto problém, opraviť ho nebude náročné.

Mac Pro bude veľmi nenáročný na opravy.

Spoločnosť iFixit pravidelne rozoberá nové Apple zariadenia tesne po tom ako ich firma uvedie do predaja. Kedysi to dokonca robila ešte pred predajom. Raz však spravila prešľap a Apple jej odobralo špeciálny vývojársky účet.

- Reklama -

Dnes tu máme na stole rozobratý úplne nový Mac Pro. Jablková spoločnosť ho v týchto dňoch začína distribuovať po celom svete. Aj preto sa môžeme pozrieť na to, čo sa v ňom nachádza a ako sa bude opravovať.

Podľa profesionálnych technikov je tento stroj krásny, úžasne zostavený a dobre opraviteľný. Teardown odhalil najmä to, že vďaka modulárnemu dizajnu bude oprava Macu Pro pomerne jednoduchá. Apple pri ňom získalo až 9/10 bodov. Tu treba poznamenať, že mnoho iných Apple produktov dostáva len veľmi nízke hodnotenie, nakoľko ich opravy sú často krát náročné.

Európsky Mac Pro je vyrábaný v Číne, nie v USA!
Európsky Mac Pro je vyrábaný v Číne, nie v USA!

Podľa iFixitu budú môcť používatelia robiť základné opravy a vylepšenia pomocou bežného príslušenstva alebo dokonca bez neho. V podstate všetky komponenty sú modulárne a dajú sa vymeniť. iFixit ale podotýka, že v prípade SSD disku nejde o komponent, ktorý si môžu vymeniť sami používatelia. Dôvodom je bezpečnostný čip, ktorý je na ne viazaný. Spoločnosť ho označuje ako Apple T2.

Ako je ale avizované, výmena je možná, len to používatelia nezvládnu sami. V takomto prípade máte kontaktovať spoločnosť Apple alebo zájsť ku svojmu najbližšiemu autorizovanému poskytovateľovi služieb.

Suma sumárom, Mac Pro je veľmi dobré zariadenie na servis. Profesionáli nebudú oceňovať len to aký je výkonný ale aj to akým jednoduchým spôsobom sa na ňom dajú meniť jednotlivé komponenty. Aj to je dôležitý faktor takýchto superpočítačov. Chystáte sa na jeho kúpu?

Mac Pro bude veľmi nenáročný na opravy.
Mac Pro bude veľmi nenáročný na opravy.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.